Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mieszkańcy południowej części gminy Kunów będą mieli „zapasowe” ujęcie wody!

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Biechowa, Bukowia, Udzicowa, Chocimowa, Prawęcina i przysiółka – Doły Opacie w gminie Kunów. Dziś otworzono oferty w przetargu nieograniczonym na „Przebudowę stacji wodociągowej w Biechowie wraz z awaryjnym odwiertem”. Zaproponowana przez potencjalnego wykonawcę kwota jest o ok. 5 tysięcy tańsza, niż ta, która zabezpieczona została w budżecie gminy.

Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To będzie dodatkowe zabezpieczenie dla mieszkańców południowej części naszej gminy – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Mowa o zadaniu pn.: „Przebudowa stacji wodociągowej w Biechowie wraz z awaryjnym odwiertem” współfinansowane jest  w ramach operacji typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudowa wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”.

Termin realizacji inwestycji podzielono na dwa etapy: I etap zakończyć powinien się do 31 marca 2021 r., II –  do 30 września 2021 r.

– Dziś otworzyliśmy oferty w przetargu nieograniczonym. Wpłynęła 1 oferta, jej wartość mieści się w kwocie zabezpieczonej w budżecie gminy Kunów – tłumaczy burmistrz gminy Kunów. 

Przypomnijmy, że przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i wykonanie szeregu prac niezbędnych do odwiercenia otworu badawczo-eksploatacyjnego,  studni awaryjnej dla ujęcia wodociągowego w Biechowie, który po pozytywnym zakończeniu robót i badań oraz uzyskaniu odpowiednich pozwoleń stanie się studnią awaryjną ujęcia wód podziemnych dla wodociągu wiejskiego w Biechowie.

Studnia będzie awaryjnie zaopatrywać w wodę: Biechów, Bukowie, Udziców, Chocimów, Prawęcin, a także przysiółek – Doły Opacie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this