Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy południowej części gminy Kunów będą mieli „zapasowe” ujęcie wody!

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Biechowa, Bukowia, Udzicowa, Chocimowa, Prawęcina i przysiółka – Doły Opacie w gminie Kunów. Dziś otworzono oferty w przetargu nieograniczonym na „Przebudowę stacji wodociągowej w Biechowie wraz z awaryjnym odwiertem”. Zaproponowana przez potencjalnego wykonawcę kwota jest o ok. 5 tysięcy tańsza, niż ta, która zabezpieczona została w budżecie gminy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To będzie dodatkowe zabezpieczenie dla mieszkańców południowej części naszej gminy – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Mowa o zadaniu pn.: „Przebudowa stacji wodociągowej w Biechowie wraz z awaryjnym odwiertem” współfinansowane jest  w ramach operacji typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudowa wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”.

Termin realizacji inwestycji podzielono na dwa etapy: I etap zakończyć powinien się do 31 marca 2021 r., II –  do 30 września 2021 r.

– Dziś otworzyliśmy oferty w przetargu nieograniczonym. Wpłynęła 1 oferta, jej wartość mieści się w kwocie zabezpieczonej w budżecie gminy Kunów – tłumaczy burmistrz gminy Kunów. 

Przypomnijmy, że przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i wykonanie szeregu prac niezbędnych do odwiercenia otworu badawczo-eksploatacyjnego,  studni awaryjnej dla ujęcia wodociągowego w Biechowie, który po pozytywnym zakończeniu robót i badań oraz uzyskaniu odpowiednich pozwoleń stanie się studnią awaryjną ujęcia wód podziemnych dla wodociągu wiejskiego w Biechowie.

Studnia będzie awaryjnie zaopatrywać w wodę: Biechów, Bukowie, Udziców, Chocimów, Prawęcin, a także przysiółek – Doły Opacie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this