Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Rudki, w gminie Kunów, mogą już korzystać z utwardzonego placu!

Gmina Kunów stawia na zrównoważony rozwój. W każdej nawet najmniejszej miejscowości realizowane były, są lub będą inwestycje służące mieszkańcom. Nie inaczej jest w Rudce, gdzie przed długim weekendem majowym odebrano utwardzony teren na placu zabaw. – Dla jednych to tylko kawałek placu z kostki, dla mieszkańców tej części gminy – teren gdzie będą mogli suchą stopą zorganizować wydarzenie kulturalne, zabawę integracyjną, czy przychodzić z dziećmi na naukę jazdy na hulajnodze, rowerze, rolkach – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Mieszkańcy Rudki mogą już korzystać z utwardzonego terenu na placu zabaw fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Teren na placu zabaw w Rudce w gminie Kunów został utwardzony. Koszt inwestycji wyniósł  61 500 zł. Środki pochodziły z budżetu gminy. 

– Mieszkańcy Rudki prosili o utwardzenie tego placu. Teren jest tu specyficzny woda nie chce wsiąkać w podłoże.  Po opadach tworzyły się kałuże. Aby w sezonie letnim mieszkańcy mogli korzystać z tego terenu potrzebny był kawałek utwardzonego placu. Teraz będzie można organizować tam wydarzenia kulturalne, zabawy integracyjne, czy w sezonie letnim – grill – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dodaje, że w kolejnym etapie planowany jest montaż barierki przy istniejących schodach i doposażenie placu zabaw. To nie jedyna inwestycja w tę miejscowość. Za świetlicą gmina zasadziła kilkadziesiąt drzew. W przyszłości powstanie tam mini park dla mieszkańców. Przed rokiem wyremontowano równoległy do drogi krajowej nr 9, 300 metrowy odcinek drogi. Nie było to proste zadanie.  Dla chcącego nie ma jednak nic trudnego.

– Regulacja stanu prawnego tego terenu trwała naprawdę długo, gdy już wydawało się nam, że jesteśmy na ostatniej prostej, pojawiały się kolejne trudności. W końcu jednak osiągnęliśmy nasz cel, a mieszkańcy zyskali upragniony odcinek drogi. Ich uśmiech jest dla mnie bezcenny i rekompensuje wszystkie przeciwności losu – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Podkreśla, że warto inwestować w takie małe miejscowości i trzeba to robić. 

– W tych małych miejscowościach możliwości dostępu do różnego rodzaju infrastruktury, czy to kulturalnej, czy sportowej jest inna niż w dużych ośrodkach.  Na szczęście u nas w każdym z sołectw sporo się dzieje lub będzie działo. W planach mamy również inwestycje w taką małą sportową infrastrukturę  w Biechowie, czy Małym Jodle – zapewnia burmistrz.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this