Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mieszkańcy Świętokrzyskiej i Traugutta żalą się na awarie! Wodociągi tłumaczą: Winna jest pogoda!

O tym, że mieszkańcy ulicy Traugutta i części mieszkańców z ulicy Świętokrzyskiej borykali się z brakiem wody, pisaliśmy wczoraj. Jak się okazuje sezon na awarie z wodą w roli głównej w tej części miasta zaczął się jeszcze w ubiegłym roku. Mieszkańcy nie rozumieją dlaczego już drugi raz z rzędu na kilkanaście godzin pozbawieni są wody, denerwują się, że winny jest zły stan rur. Wodociągi uspokajają – sieć wodociągowa jest sprawna – winna jest pogoda.

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– To już druga poważna awaria wody na przestrzeni dwóch miesięcy – żaliła się nam przedwczoraj jedna z lokatorek bloku przy ulicy Traugutta. – W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia też zostaliśmy pozbawieni wody na pół dnia. Mamy XXI -wiek, a dostęp do wody pitnej nie powinien być dzisiaj luksusem, niestety w naszej dzielnicy chyba jest – bulwersuje się mieszkanka.

Dwa dni temu pracownicy wodociągów zmagali się tuż przy Świętokrzyskiej 5 z dużą awarią – doszło do pęknięcia wodociągu z przemieszczeniem, gdzie wymieniona została część odcinka rury.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Ostrowcu Św. zapewniają, że wodociąg jest w dobrym stanie, a podczas każdej awarii robią co mogą, żeby jak najszybciej przywrócić wodę do mieszkań, jednak nie na wszystko mają wpływ.

– Na nasze rurociągi negatywny wpływ ma pogoda, szczególnie w okresie zimowym zamarzanie gruntu i odmarzanie. Powstają wtedy ruchy gruntowe i to powoduje ich pęknięcie. Czasami takie rzeczy się po prostu zdarzają – tłumaczy Łukasz Norowski, dyrektor ds. technicznych w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przyznaje, że trzyletnie plan inwestycyjny Spółki, nie obejmuje wymiany sieci wodociągowej w dolnej części miasta (ul. Traugutta, Świętokrzyska).

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this