Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Kunów uciekając przed policją zgubił… buty!

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi z gminy Kunów, który na początku tygodnia usiłował ukraść paliwo ze zbiornika samochodu osobowego. Spłoszony przez świadka zdarzenia salwował się ucieczką, gubiąc przy tym obuwie. Wygląda na to, że przemyślał jednak sprawę i sam zgłosił się do miejscowej jednostki policji. Usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków zabronionych. Te ostatnie wraz z dokumentami i telefonem komórkowym zostawił bowiem na miejscu zdarzenia.

Źródło: Adobe Stock

W miniony poniedziałek około godziny 19.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim  został powiadomionym o włamaniu i kradzieży paliwa.

Z relacji zgłaszającego,  do zdarzenia miało dojść na terenie gminy Kunów. Nieznany sprawca przedziurawił zbiornik paliwa w jego osobowym Citroenie i usiłował dokonać kradzieży oleju napędowego w ilości 50 litrów. Spłoszony przez zgłaszającego,  zbiegł z miejsca zdarzenia, gubiąc jednocześnie swoje buty. W pobliżu samochodu pozostawił kanister na paliwo i śrubokręt. 

Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy podczas przeszukania pojazdu pozostawionego przez włamywacza znaleźli należące do niego dokumenty, telefon komórkowy i porcję białego proszku, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetaminę. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. W czasie ich trwania, mężczyzna wykazał się dużą skruchą i sam zgłosił się do miejscowej jednostki policji, gdzie natychmiast został zatrzymany. 37-letni mieszkaniec gminy Kunów przyznał się do usiłowania włamania i posiadania narkotyków. Wczoraj za popełnione przestępstwa mężczyzna usłyszał zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this