Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Sędziszów znęcał się nad czworonogiem!

W minioną sobotę (8 kwietnia) dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem. Ranne zwierzę trafiło pod fachową opiekę. W sprawie zatrzymano 72-letniego właściciela psa. Mężczyzna za swoje postępowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

W minioną sobotę dyżurny jędrzejowskiej komendy został zaalarmowany o znęcaniu się nad zwierzęciem. Z treści zgłoszenia wynikało, że czynu miał się dopuścić jeden z mieszkańców gminy Sędziszów. Informacja, którą otrzymali funkcjonariusze potwierdziła się. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zastali tam rannego psa i jego 72-letniego, nietrzeźwego właściciela. Mundurowi przekazali zwierzę pod opiekę lekarzowi weterynarii, u którego w spokoju dochodzi do zdrowia. 72-latek został zatrzymany i osadzony w celi. Za znęcanie się nad zwierzęciem może grozić mu kara pozbawienia wolności (w szczególnych przypadkach może nawet 5 lat).

Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego powstała Zielona strefa. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez  torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, skontaktuj się z Policją lub prześlij wiadomość drogą e-mailową na adres jedrzejow@ki.policja.gov.pl

Zgłoszeń można dokonywać także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, korzystając z właściwych kategorii zdarzeń.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this