Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec województwa łódzkiego, podejrzewany o zabójstwo ostrowczanina – zatrzymany! Do zbrodni doszło w listopadzie 2020 roku!

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował dziś (poniedziałek, 28 lutego) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy dla 28-latka, który podejrzany jest o zabójstwo 50-letniego ostrowczanina i kradzież mienia na jego szkodę. Do zdarzenia miało dojść w listopadzie 2020 roku. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Technik kryminalistyki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sprawa swój początek miała w listopadzie 2020 roku. Wtedy to ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego ujawniono zwłoki 50-latka. Na podstawie zebranego materiału i wykonanych na miejscu czynności procesowych stróże prawa zaczęli podejrzewać, że do śmierci ostrowczanina mógł się ktoś przyczynić. W sprawie zostało wszczęto śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. sprawiła, że wytypowali oni mężczyznę, podejrzewanego o to przestępstwo. W chwili zdarzenia miał 26-lat. Z posiadanej przez policjantów wiedzy wynikało, że 26-letni mieszkaniec województwa łódzkiego po popełnieniu przestępstwa wyjechał z kraju i ukrywał się na terenie innego europejskiego państwa. W miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany  na lotnisku w Warszawie, a następnie przewieziony do ostrowieckiej komendy. Ujawnione przez policjantów ślady i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 28-latkowi przez prokuratora zarzutu zabójstwa oraz kradzieży na szkodę 50-letniego ostrowczanina. Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this