Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki szpital zmieni nazwę i Statut? Komu najbardziej będą „opłacały się” te zmiany i jaki przyniosą efekt?

Czy radni Rady Powiatu Ostrowieckiego wyrażą zgodę na zmianę nazwy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i nadanie Statutu Wielospecjalistycznemu Szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim? Projekt takiej uchwały znalazł się bowiem w porządku obrad najbliższej sesji, którą zaplanowano na piątek, 4 marca. Czy zmiana nazwy szpitala poprawi jakość świadczonych przez niego usług i podniesie jego ocenę wśród pacjentów? Według nowego Statutu „dyrektor naczelny może ustanawiać i odwoływać doradców”, a także „może ustanawiać i odwoływać Naukową Radę Konsultacyjną, złożoną ze specjalistów”. Statut przewiduje także rozdzielenie stanowisk Zastępcy Dyrektora do Spraw Finansowych i Głównego Księgowego.

ZOZ w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że Tomasz Kopiec, nowy dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim „planuje ”  zmianę nazwy szpitala mówił nam pod koniec listopada ubiegłego roku Krzysztof Ołownia, członek Rady Społecznej, działającej w ostrowieckim szpitalu. Wygląda na to, że dyrektor postanowił „przekuć słowa w czyny”. W porządku obrad najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego znalazł się bowiem projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także nadania Statutu Wielospecjalistycznemu Szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W krótkim uzasadnieniu do uchwały, pod którym podpisał się Tomasz Kopiec, czytamy m.in., że „zmiana nazwy ma na celu jej dostosowanie do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych. Nowa nazwa wraz z wdrożeniem zmian organizacyjnych przysłuży się do wykreowania wizerunku szpitala, jako nowoczesnego podmiotu leczniczego, zapewniającego kompleksowy zakres usług medycznych”.

Z uzasadnienia dowiadujemy się także o kluczowych zmianach wprowadzonych do Statutu placówki. W paragrafie 6 znalazł się  zapis o tym, że dyrektor naczelny będzie mógł ustanawiać i odwoływać doradców”, a także „może ustanawiać i odwoływać Naukową Radę Konsultacyjną”, jak czytamy „celem zapewnienia wsparcia eksperckiego i wyznaczania kierunków podmiotu publicznego”. 

Uchwała w sprawie zmiany nazwy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i nadania Statutu Wielospecjalistycznemu Szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim
Uchwała w sprawie zmiany nazwy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i nadanie Statutu Wielospecjalistycznemu Szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zmiana przewiduje również rozdzielenie stanowisk Zastępcy Dyrektora do Spraw Finansowych i Głównego Księgowego, co jak w uzasadnieniu tłumaczy dyrektor „pozytywnie wpłynie na sposób zarządzania szpitalem.

Nieco więcej „światła” na pomysł dyrektora „rzuca” informacja, zawarta w Programie naprawczym szpitala, który również znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji. Czytamy w nim o poprawie wizerunku szpitala, a jednym ze sposobów jego poprawy ma być właśnie… zmiana nazwy.

– Zmiana nazwy ma być początkiem budowania marki Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szpitala, który powinien się kojarzyć dla obecnych i przyszłych pacjentów z miejscem przyjaznym, ale przede wszystkim miejscem, gdzie chory może liczyć na pomoc wysoko wykwalifikowanej kadry – czytamy w jednym z założeń Programu naprawczego, pod którym podpisał się Tomasz Kopiec.  

Czy zmiany zaproponowane przez dyrektora naczelnego w Statucie szpitala oznaczają wzrost etatów, a tym samym zwiększenie kosztów generowanych przez placówkę i czy na pewno są tym czego aktualnie najbardziej potrzebuje ostrowiecki szpital?  

Uchwała w sprawie zatwierdzenia „Programu Naprawczego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this