Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkanka gminy Waśniów chciała sprzedać spodnie, trafiła na oszusta! Straciła ponad 1000 zł!

W minioną sobotę (8 października) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 37-latka oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych. W wyniku działania cyberprzestępców mieszkanka gminy Waśniów straciła 1350 złotych. Ostrowieccy mundurowi ostrzegają: sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

Uwaga na cyberoszustów. Źródło: Adobe Stock

Po raz kolejny ostrowieccy policjanci ostrzegają osoby sprzedające swoje rzeczy na portalach internetowych. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach tracimy dostęp do konta, a następnie swoje oszczędności.

W minioną sobotę (8 października) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 37-letnia mieszkanka gminy Waśniów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą przestępstwa. Przy pomocy aplikacji internetowej chciała sprzedać spodnie. Kilka minut później skontaktowała się z nią osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 37-latka otrzymała wiadomość z linkiem. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła w podany link, a następnie podała dane swoje karty bankomatowej i dokonała autoryzacji transakcji. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze w kwocie blisko 1350 złotych.

ZAPAMIĘTAJ!

Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this