Znajdź nas na

FAKTY

Seniorzy będą mieć swoje miejsce spotkań! Dom Ludowy w Okole zmienia się w Klub Seniora!

Choć w gminie Bałtów aktywnych seniorów nie brakuje, a swoimi działaniami tę grupę wiekową aktywizuje Stowarzyszenie Seniorów „Ruch to moje zdrowie”, dotychczas brakowało klubu seniora. Wkrótce i to się zmieni. W budynku Domu Ludowego w Okole trwają ostatnie prace przed oficjalnym uruchomieniem placówki. – Mieliśmy takie głosy od seniorów, że tego typu miejsce jest potrzebne. Cieszę się, że gmina spełni ich marzenie – mówi Zdzisław Mierzejewski, radny Rady Gminy Bałtów z Okołu.

Dom Ludowy w Okole fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wymieniona została już stolarka okienna, przeprowadzone zostały prace modernizacyjne, powstało zaplecze kuchenne i sanitariaty. Część ścian została wyburzona, zmienił się rozkład pomieszczeń, w innych konieczna była wymiana drzwi i dostosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystko w trosce o komfort przyszłych klubowiczów. Na seniorów czekać będzie sala do rehabilitacji, a także sala spotkań, w której będą mogli rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi z innymi.  

– Mam wielką nadzieję, że będzie to miejsce, w którym nasi seniorzy poczują się jak w drugim domu. Zamiast spędzać czas w samotności, wśród czterech ścian, będą mogli się samorealizować, nawiązywać nowe znajomości, a może nawet nawiązywać przyjaźnie – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Zdzisław Mierzejewski, radny Rady Gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTR.info

Remont nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja w wysokości 175 000 zł (85 proc. kosztów zadania), jaką gmina otrzymała z Programu Senior Plus. Wsparciem objętych zostanie 20 osób. 

– Mam nadzieję, że Klub Seniora stanie się dla nich dobrym pretekstem, aby wyjść z domu i zaangażować się w rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. W naszej gminie mamy bardzo zdolnych seniorów. To osoby, które kiedyś tworzyły historię naszej gminy. Dziś jesteśmy im winni opiekę, szacunek i uwagę, a przy okazji możemy się wiele od nich nauczyć  – wyjaśnia Hubert Żądło. 

Zdzisław Mierzejewski, radny Rady Gminy w Bałtowie przyznaje, że do tej pory w Okole brakowało takiego miejsca. W Domu Ludowym mieścił się sklep i apteka, a także ośrodek zdrowia. 

Dom Ludowy w Okole
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Cieszę się, że Okół zaczął się rozwijać. Już niedługo zakończy się drugi etap budowy kanalizacji. Coraz więcej pustostanów zyskuje nowych właścicieli, którzy właśnie nasze sołectwo wybierają na miejsce do zamieszkania i wychowywania dzieci. Zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich, a wkrótce swoje miejsce spotkań zyskają seniorzy, którzy bardzo na nie czekali. Dom Ludowy znajduje się w samym sercu Okołu. To ważny punkt na mapie mieszkańców. Mamy tuż obok piękny park. Zadbaliśm też o otoczenie tego miejsca. Myślę, że teraz będzie jeszcze ładniej – mówi Zdzisław Mierzejewski.

Aktualnie trwa doposażenie pomieszczeń. 

Dom Ludowy w Okole
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this