Znajdź nas na

FAKTY

Mirosław Rogoziński: Otrzymaliśmy informację, że w PCPR jest stosowany mobbing!

Niepokojące informacje podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaka odbyła się 30 grudnia 2022 roku, przekazał Mirosław Rogoziński, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił się z prośbą do przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o uwzględnienie kontroli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. – Dziś z radnym Markiem Bilskim otrzymaliśmy informacje, że w PCPR-ze jest stosowany mobbing, na co są stosowne pisma – mówił radny.

Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Czy odbędzie się kontrola doraźna w ostrowieckim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w sprawie możliwości ewentualnego mobbingu? Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego temat ten zasygnalizował Mirosław Rogoziński, radny powiatowy  z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

– Dlatego zwracam się do przewodniczącego (komisji rewizyjnej przyp. red.), przecież nie dzisiaj, tylko na następnym posiedzeniu  w styczniu, by uwzględnić właśnie kontrolę w tej placówce w związku z zaistniałą sytuacją – mówił Mirosław Rogoziński, dodając, że wraz z radnym Markiem Bilskim otrzymał informację,  z której wynikało, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. stosowany jest mobbing. 

Piotr Maj, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, działającej w Radzie Powiatu Ostrowieckiego tłumaczył, że komisja rewizyjna ustosunkuje się do tego tematu. Również Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego potwierdziła, że taka kontrola może się odbyć.

Zdjęcie ilustracyjne
Marzena Dębniak Starosta Powiatu Ostrowieckiego.
Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Ale pan powiedział, że dysponujecie jakimiś pismami. Ponieważ ja niczym nie dysponuję, więc jeżeli coś państwo macie, chętnie bym się zapoznała – zwróciła się do radnych starosta. 

Głos w sprawie zabrał również Zbigniew Duda, przewodniczący Klubu PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. 

– Nie chciałbym się po prostu przejęzyczyć natomiast takie informacje o mobbingu, a nie chcemy powiedzieć kto kogo mobbinguje, kogo dotyczy, naprawdę szeroko słychać o PCPRze i szkoda, że nie ma pani dyrektor, bo pewnie mogłaby nam coś na ten temat powiedzieć. Bo nie jest błędem pytać, jeżeli po prostu  nie mamy do końca wiedzy, a tę informację słychać z kilku źródeł. Być może nieprawdziwą, ale może właśnie ta kontrola – mówił Zbigniew Duda.

Marzena Dębniak dodała, że w PCPR miały miejsce sprawy dotyczące mobbingu, jednak dotyczyły one relacji na linii: pracownik – pracownik. 

Zdjęcie ilustracyjne.
Od lewej: Marek Bilski, Jarosław Kopański, Zbigniew Duda i Mirosław Rogoziński, radni z Klubu PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSRO.info

– Pani dyrektor Pikus jest naprawdę chora, natomiast jest pan Religa (Sławomir Religa kierownik Działu  ds. Pracy z Rodziną i Dzieckiem przyp. red.)  i nie ma problemu, żeby udzielił informacji. Były sprawy mobbingowe, ale dotyczyły to: pracownik do pracownika, takie wewnętrzne, natomiast jeżeli państwo myślicie o innych, proszę bardzo, ja naprawdę, proszę mi wierzyć nie mam żadnych przeciwwskazań. Tylko jeszcze raz powtarzam, jeżeli byście coś państwo mieli na piśmie, to ja bardzo chętnie się zapoznam – podsumowała starosta. Zapytała również czy radni chcą rozmawiać z kierownikiem, jednak Mirosław Rogoziński podsumował, że chciał jedynie zasygnalizować temat. 

Do tematu powrócimy. 

1 Comment

1 Comment

  1. Opiekunka

    5 stycznia, 2023 at 12:20

    Tam to się jakieś cyrki dzieją wysyłają Pracownice do Osób niepełnosprawnych i udają owieczki w wilczej skórze podbierając starsze,nieświadome osoby,aby zabrać zasiłki Opiekunom.WSTYD,WSTYD!!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this