Znajdź nas na

FAKTY

Roszady w Ostrowcu Św.! Artur Łakomiec wiceprezydentem Ostrowca Św., Piotr Dasios pracownikiem MOSIR-u!

Jak już informowaliśmy z funkcją wiceprezydenta „pożegnał się” Piotr Dasios, który jak podczas dzisiejszej (poniedziałek, 2 stycznia) konferencji prasowej poinformował Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św., został pracownikiem… Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na stanowisko pierwszego wiceprezydenta powołany został Artur Łakomiec, który dotychczas pełnił funkcję prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Św. Prezesem MWiK-u zaś został Łukasz Madej, dotychczasowy dyrektor do spraw ekonomicznych.

Zdjęcie ilustracyjne Od lewej: prezydent Jarosław Górczyński i pierwszy wiceprezydent Artur Łakomiec fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Artur Łakomiec na pierwszego wiceprezydenta miasta Ostrowca Św.  powołany został zarządzeniem prezydenta Ostrowca Św.  z 1 stycznia 2023 roku.

– Pan Artur Łakomiec do tej pory współpracował ze mną na różnych polach. Pracował przez kilka lat pełniąc funkcję wiceprezesa jednej z naszych Spółek, ostatnie cztery lata był prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, wcześniej posiadał doświadczenie samorządowe, bardzo dobre doświadczenie samorządowe, więc to doświadczenie i jego zaangażowanie  zaowocowało dzisiaj tym, że objął funkcję pierwszego wiceprezydenta – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Bezpośrednim nadzorem Artura Łakomca objęte będą: Miejskie Centrum Kultury,  Biuro Wystaw Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

–. Korzystając  z okazji, zakładam, że będą też pewne reorganizacyjne działania związane z pracą samego urzędu miasta – mówił prezydent, jednak szczegółów „nie zdradził”.  

Artur Łakomiec ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem o specjalności społeczno-samorządowej. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Politechniki Lubelskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej. W latach 2007 – 2013 był członkiem komitetu monitorującego Program Kapitał Ludzki przy Urzędzie Marszałkowskim. W 2011 roku uzyskał tytuł MBA Politechniki Lubelskiej oraz University of Illinois w Chicago. Jest nauczycielem akademickim. Został odznaczony brązowym medalem za długoletnią służbę w samorządzie. 

Artur Łakomiec, pierwszy wiceprezydent Ostrowca Św.
fot. Urząd Miasta Ostrowca Św.

Doświadczenie samorządowe zdobywał przez 15 lat w starostwie powiatowym, w tym 8 lat jako audytor wewnętrzny. Od roku 2014 pełni funkcję wiceprezesa Miejskiej Energetyki Cieplnej, a od roku 2018 prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Posiada 15-letnie doświadczenie w nadzorowaniu spółek prawa handlowego. Interesuje się sportem i rodzinnymi podróżami.

– Ja lubię słuchać ludzi, lubię się ludźmi otaczać mądrzejszymi czasami od siebie i przede wszystkim mądrymi, także tutaj wierzę w to, że na pewno te cele będziemy wspólnie, nie to, że ja będę narzucał cele, czy będziemy realizować tylko cele właśnie kierowników tych jednostek, ale ale wspólnie będziemy dyskutować  i szybko sobie te cele na ten rok nakreślimy – mówił Artur Łakomiec.

Zaznaczył, że instytucje, którymi będzie zarządzał nie przynoszą dochodów w sensie zero jedynkowym. 

– Tylko są dotowane w większości  działania, więc wyzwanie będzie trudne. Będę chciał  nowe światło na niektóre rzeczy rzucić. Umówiłem się, tak jak prezydent powiedział, dzisiaj mieliśmy spotkanie już z kierownikami tych jednostek. Będę chciał z każdym z osobna jeszcze w tym tygodniu porozmawiać, zaplanować. Ja nie ukrywam, że jestem człowiekiem, który lubi realizować cele, te cele muszą być jasno określone i przede wszystkim, które są do realizacji. Nie to, że cele jakieś górnolotne,  gdzie możemy sobie wszystko zakładać, ale przede wszystkim one muszą pozwolić na to, żebyśmy mogli je realizować krok po kroku wszelkimi dostępnymi sposobami – wyjaśnił Artur Łakomiec.

Na prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Św. powołany został Łukasz Madej, dotychczasowy dyrektor do spraw ekonomicznych. Piotr Dasios został zaś pracownikiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. 

Artur Łakomiec odniósł się też do aktualnej sytuacji MWiK-u.  

– MWiK jest w bardzo dobrej sytuacji, że tak powiem ekonomicznej, przede wszystkim osobowej. Tam pracują oczywiście ludzie, których poznałem przez ostatnie cztery lata.  Są to ludzie wykształceni kierunkowo i też ekonomiści.  Przed MWiK-iem mogę powiedzieć, jeżeli nic się nie zadzieje makroekonomicznie, świetlana przyszłość. W tym roku, w 2023 będziemy oddawać dwie duże inwestycje, tzn. MWiK będzie oddawał dwie duże inwestycje, przede wszystkim monitoring sieci wodociągowej, co już prowadzi  praktycznie naprawdę w XXI wiek Spółkę, w takiej wielkości Spółek w kraju będzie kilka tylko, także będziemy tu w czołówce oraz duża inwestycja również agregat kogeneracyjny na oczyszczalni ścieków, gdzie pozwoli nam to na 25 proc. zaabsorbować energii elektrycznej, gdzie sami będziemy wytwarzać z biogazu, który został wytworzony z osadów ściekowych – podsumował.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this