Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Młodzi podróżnicy odebrali upominki!

Akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim”, odbywająca się w ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich, ruszyła ledwie kilkanaście dni temu (8 sierpnia), a już pierwsi jej uczestnicy odbierają nagrody za udział w przedsięwzięciu. Dziś wicemarszałek Renata Janik, członek Zarządu Województwa Marek Jońca oraz Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego wręczyli kilkudziesięciorgu dzieciom oraz młodzieży zestawy upominków opatrzonych logo DOFE.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Każdego roku są organizowane Dni Otwarte Funduszy Europejskich i tak jest również w roku bieżącym. Dzięki funduszom europejskim można poszerzać i rozwijać ofertę wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym województwie. Dlatego w tym roku Urząd Marszałkowski wydał specjalny paszport turystyczny dla dzieci i młodzieży; z nim odwiedzić można 24 atrakcje turystyczne regionu, które w minionych latach skorzystały z unijnego dofinansowania – mówi wicemarszałek Renata Janik. – Oczywiście paszport nie zwalnia z opłat, które obowiązują w tych miejscach, ale właśnie do niego można zbierać pieczątki lub stemple z wspomnianych atrakcji turystycznych. Pierwsze 100 osób, które odwiedzą przynajmniej 5 opisanych w paszporcie miejsc i zbiorą 5 pieczątek, w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego otrzymają ciekawe zestawy upominków. I co bardzo istotne: paszport jest wspaniałą pamiątką z wakacji w naszym regionie – tłumaczy Renata Janik.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak zapowiadają wicemarszałek Renata Janik, członek Zarządu Województwa Marek Jońca, a także dyrektor Jacek Sułek, ze względu na duże zainteresowanie młodych wędrowców, akcja „Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim” będzie z pewnością kontynuowana również w przyszłym roku.

– Pochodzę z pięknej Ziemi Sandomierskiej, którą zapewne wielu uczestników akcji odwiedziło lub wkrótce odwiedzi, ale już dziś pragnę was również zaprosić na „zielone szkoły” do wspaniałej Ziemi Pińczowskiej, gdzie w niedługim czasie otworzymy w Umianowicach Ośrodek Edukacji Przyrodniczej, dedykowany właśnie dzieciom i młodzieży. I na pewno znajdzie się on w przyszłorocznym paszporcie „Podróżnik Europejski” – zwrócił się do odbierających dziś upominki młodych turystów Marek Jońca.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Tegoroczna zabawa trwa nadal, aż do 9 października. Do rozdania jest jeszcze ponad 70 upominków. Czekamy na kolejnych młodych podróżników. Życzymy wspaniałych przygód na szlaku i niesamowitych odkryć.

Akcja paszportowa to pierwszy akcent tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich – największej w Polsce kampanii promocyjnej funduszy europejskich. Finałowy weekend atrakcji, podczas którego beneficjenci unijnego wsparcia będą prezentować swoje projekty, odbędzie się w dniach 7-9 października.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this