Znajdź nas na

FAKTY

Mogło skończyć się tragicznie, gdyby nie postawa mieszkańca gminy Kunów!

Kolejna wzorowa postawa obywatelska przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Gdyby nie szybka reakcja mieszkańca gminy Kunów, który zatrzymał kierowcę „na podwójnym gazie”, odebrał mu kluczyki i dostarczył je do jednostki policji – mogło dojść do tragedii. Kierowca Fiata miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za swoją lekkomyślność przyjdzie mu słono zapłacić.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sytuacja rozegrała się wczoraj przed godziną 13.00 w miejscowości Kunów. Czujny obywatel postanowił natychmiast zareagować i ruszyć za nieodpowiedzialnym kierowcą, aby udaremnić mu dalszą jazdę. Po przejechaniu kilkuset metrów, kierujący Fiatem zaparkował przy jednym z placów zabaw. Zgłaszający podbiegł do niego i wyjął kluczyki ze stacyjki włoskiego auta i osobiście dostarczył je do pobliskiego komisariatu, informując przy okazjo o całej sytuacji. Powiadomieni mundurowi pojechali na miejsce, gdzie zaparkowany był Fiat. Wskazany przez zgłaszającego mężczyzna był niedaleko. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy – w jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. 50-latek stracił już prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim dziękują za właściwą reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this