Znajdź nas na

FAKTY

Morawiecki: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca!

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki – oświadczył w poniedziałek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Legnica, 19.04.2021. Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, transmitowanej z Punktu Szczepień Powszechnych w Legnicy i oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie, 19 bm. Trwa wizyta szefa rządu w województwie dolnośląskim. (amb) PAP/Leszek Szymański

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień. Według niego, na drodze powrotu do normalności ok. mln Polaków musi wykonać pierwszy krok i się zaszczepić.

Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. „Jestem przekonany, że będzie to przełom” – stwierdził.

„Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej” – przestrzegł szef rządu. Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.(PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this