Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

MR: przyznano 668 tys. bonów turystycznych, którymi wykonano 114 tys. płatności na kwotę 83 mln zł!

Przyznano 668 tys. bonów turystycznych, którymi wykonano 114 tys. płatności na kwotę ok. 83 mln zł – poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju.

Gdańsk, 01.07.2020. Plansza reklamująca bon turystyczny, eksponowana podczas konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, 1 bm. w Gdańsku. (aw/awol) PAP/Adam Warszawa

Ministerstwo zachęca usługodawców do dodawania swoich ofert do bazy Polskiej Organizacji Turystycznej, która zawiera listę podmiotów uprawnionych do jego akceptacji.

Bon turystyczny można aktywować od 1 sierpnia br. Na platformie PUE ZUS mogą to robić rodzice dzieci do 18. roku życia. Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Sam proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków.

Bon to elektroniczny dokument przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Lista zarejestrowanych podmiotów jest dostępna na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. (PAP)

lgs/ skr/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this