Znajdź nas na

FAKTY

Mróz i śnieg na północy; ślisko niemal w całym kraju – ostrzega IMGW!

Mroźna noc na północy kraju. Temperatura może spaść tam do nawet -18 st. C. Na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim będzie z kolei intensywnie padać śnieg. Niemal w całym kraju – z wyjątkiem kilku województw na zachodzie Polski – będzie ślisko.

Cisowa, 01.01.2021. Ośnieżone drzewa przy drodze krajowej numer 28 w Cisowej (woj. podkarpackie), 1 bm. W sylwestrową noc w części Podkarpacia spadł śnieg. (dd/jm) PAP/Darek Delmanowicz

Najbliższej nocy silnego mrozu muszą się już spodziewać tylko mieszkańcy woj. podlaskiego oraz wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Tam temperatura może spaść aż do -18 st. C. Będzie też wiać. Z prognoz IMGW wynika, że należy spodziewać się wiatru o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Tej nocy będzie intensywnie padać śnieg, ale tylko na Pomorzu oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Lokalnie może spaść nawet 20 cm śniegu. Będzie również ślisko. Kierowcy muszą szczególnie uważać w noc z wtorku na sobotę w niemal całym kraju. Wyjątkiem będzie Wielkopolska, Dolny Śląsk oraz zachód woj. zachodniopomorskiego. IMGW prognozuje tam słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki, które będą powodowały gołoledź.

W środę w ciągu dnia będzie już cieplej niż ostatnich dniach. „Front, który przynosi nam ciepłe powietrze przemieści się na wschód i w zasadzie cały kraj znajdzie się w cieplejszej masie powietrza. Ujemna temperatura maksymalna jedynie na północnym-wschodzie. Tam, w Suwałkach temperatura może wynieść ok. -1 st. Na pozostałym obszarze kraju 0 st. i powyżej 0 st. Najcieplej na zachodzie kraju – nawet do 5 st.” – powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. (PAP) nmk/ jann/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this