Znajdź nas na

PO GODZINACH

„Mulan”, „After 2” i „Palm Springs” od dziś na ekranie Kina „Etiuda”!

„Mulan”, „After 2” i przedpremierowy pokaz „Palm Springs” to trzy tytuły, które od dziś (12 lutego) wyświetlać będzie ostrowieckie Kino Etiuda. Po tymczasowej przeprowadzce do Ostrowieckiego Browaru Kultury i warunkowym, dwutygodniowym wznowieniu działalności kin, 10 Muza „wraca do życia”, choć na razie to tylko krótka pobudka ze śpiączki. Na terenie kina obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy i nosa, a także zakaz spożywania napojów i jedzenia.

Zdjęcie ilustracyjne

– Cieszymy się, że możemy zaprosić do naszej sali w Ostrowieckim Browarze Kultury widzów na filmy, które przygotowaliśmy z okazji „Walentynek”. Podczas weekendu między 12, a 14 lutym będziemy wyświetlać trzy tytuły  –  mówi Waldemar Włodarczyk, kierownik kina. 

Pierwszym z nich jest nagrodzony kryształową  statuetką Peple’s Choice (Nagrodą Amerykańskiej Publiczności) „Mulan”. Filmowa ekranizacja animowanej bajki Disneya o tym samym tytule. Film na ekrany kin wszedł ubiegłego roku. Ponieważ w Ostrowcu Św.  trwały prace z przenosinami kina, film nie był wyświetlany.

– Jest to dobre, widowiskowe kino akcji z fajnym dźwiękiem, dlatego też postanowiliśmy wyświetlić  go w wersji 2D dubbing – tłumaczy Waldemar Włodarczyk. 

Widzowie będa mogli także zobaczyć melodramat „Afrer 2”.

–  Jest to kontynuacja pierwszej części filmu, która cieszyła się bardzo dużą  popularnością w kinach w Polsce i na świecie. Jest to  także ekranizacja bardzo popularnej, bestsellerowej książki. Sądzę, że druga część, kontynuacja, właściwie też i nowe wątki, które się tutaj pojawiają też usatysfakcjonują publiczność, która lubi kino związane z tradycją „Walentynek” – tłumaczy Waldemar Włodarczyk.

Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Trzeci film to przedpremiera „ Palm Springs, jego dystrybutorem jest Gutek Film. Film wyświetlany będzie przez trzy dni. Potem pojawi się od 19 lutego również przez trzy dni (piątek, sobota,  niedziela), a potem regularne wyświetlanie od 26 lutego.

– Sądzę, że takie kino, które przedstawia nam reżyser w filmie „Palm Springs” myślę, że w jakiś sposób  powinno zelektryzować widownię.  Po zwiastunie widać, że ten film ma coś wspólnego z „Dniem Świstaka”, a „Dzień Świstaka” cieszył się bardzo dużą popularnością  wśród widzów. Czy tak będzie, czy też inaczej? Być może zwiastun nie pokazuje wszystkiego  i być może nie wszystko z tego zwiastuna wynika – mówi Waldemar Włodarczyk.

Film wyświetlany był na Sundance Film Festival, gdzie zebrał bardzo dobre opinie. 

Ostrowieckie kino, ze względu na numerowaną liczbę siedzeń będzie mogło przyjąć  do 50 procent swojej pojemności. Szacowana jest na 120 foteli, więc film będzie mogło obejrzeć 60 osób.  Obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów i  jedzenia. Podczas pobytu w kinie konieczne jest zasłonięcie twarzy i nosa. 

– Będzie to trochę utrudniać i nie spodziewamy się jakiś tłumów, ale ludzie są stęsknieni kina –  dodaje Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. 

Podkreśla, że w kinie utrzymywany będzie reżim sanitarny. Zakupiony został ozonator, między seansami będą dłuższe przerwy, pomieszczenie będzie regularnie wietrzone.  

– Będziemy kontrolować maseczki. Wiem, że już wszyscy mamy ich dość, natomiast dla naszego bezpieczeństwa i też dlatego, żeby za dwa tygodnie te kina ponownie  nie zostały zamknięte, bo to może będzie też pretekst do tego, żeby być może  instytucje zamknąć, jeśli będzie wzrost zachorowań – wyjaśnia Jacek Kowalczyk. 

Władysław Włodarczyk zapewnia, że ostrowieckie kino będzie starało się negocjować kolejne tytuły  dystrybutorami . Do 5 marca będą to filmy, których premiery odbyły się jesienią ubiegłego roku. Widzowie mogą  spodziewać się „25 lat niewinności Tomasza Komendy”,  pojawi się „Wonder Woman 1984” i animacja disneyowska „Co w duszy gra”. 

Ceny biletów pozostają niezmienne.: bilet normalny na film 2D kosztuje 18 zł, ulgowy familijny –  16 zł i tani wtorek po – 14 zł. Projekcie 3D: bilet normalny –    20 zł, ulgowy – 18 zł i tani wtorek – 16 zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this