Znajdź nas na

FAKTY

Mundurowi na motocyklach wyjechali na patrole!

Na drogach powiatu ostrowieckiego z dnia na dzień przybywa miłośników mechanicznych jednośladów. Między innymi z tego powodu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli patrolowanie tras, wykorzystując nowoczesne motocykle.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli służby na motocyklach. Dla większości z nich to połączenie pracy i pasji, polegającej na zamiłowaniu do mechanicznych jednośladów. Funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach muszą wyróżniać się szczególnymi umiejętnościami. Cechuje ich podzielność uwagi, a sprawność w poruszaniu się motocyklem, nie stanowi dla nich żadnego problemu. Mundurowi na jednośladach są bardziej mobilni, dzięki czemu zdecydowanie szybciej i sprawniej mogą się przemieszczać w miejsca, gdzie ich pomoc jest potrzebna.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych, policjanci będą przypominać miłośnikom jednośladów o rzeczach, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę na początku sezonu. Warto pamiętać, że niska temperatura rano oznacza również gorzej rozgrzewające się opony i mniejszą przyczepność, a na drogach może miejscami zalegać piach.

Apelujemy także, aby motocykliści pamiętali o zasadach bezpiecznej jazdy. Natomiast do kierowców samochodów, aby Ci patrzyli w lusterka i zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, którzy coraz liczniej pojawiają się na drogach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this