Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mundurowi z powiatu ostrowieckiego rywalizowali na strzelnicy w Skarbce!

Pierwsze zawody służb mundurowych powiatu ostrowieckiego za nami. Wczoraj (sobota, 23 kwietnia) na strzelnicy w Skarbce rywalizowało blisko 60 zawodników, zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i drużynowych. Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zajął Mariusz Rdzanek z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, najlepszą drużyną okazali się żołnierze z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej: Michał Malarczyk, Hubert Pawłowski i Wojciech Stępień. Na zwycięzców czekały nagrody.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To były pierwsze zawody służb mundurowych powiatu ostrowieckiego. Strzelnica „Skorpion” w Skarbce gościła wczoraj (sobota, 23 kwietnia) 60 przedstawicieli wszystkich wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, przedstawicieli zarządu terenowego Związku Zawodowego oraz reprezentantów wszystkich służb mundurowych powiatu ostrowieckiego: straży pożarnej, straży miejskiej i Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Myślę, że organizacja tych zawodów wyniknęła z tzw. potrzeby chwili. Wpływ na to miała także aktualna  sytuacją na świecie. Rośnie również zainteresowanie jeśli chodzi o strzelectwo sportowe. Jako Związek Zawodowy wyszliśmy naprzeciw tej potrzebie, stąd dzisiejsze zawody – mówi Mariusz Walczyk, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Mariusz Walczyk, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zawody były punktowane. Rozegrane zostały w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Zawodnicy strzelali P-99 Walther. Broń dostarczyła nam fabryka z Radomia.   Na zwycięzców czekały zawody.

Mariusz Walczyk dodaje, że dostrzega w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie strzelectwem sportowym, czy też bronią ze strony cywilów. 

–  Rozwój strzelnic w naszych okolicach na pewno wpłynie też na wzrost zainteresowania, jeśli chodzi o strzelectwo sportowe –  wyjaśnia. Dodaj, że każdy może się nim zająć pod warunkiem, że nie jest osobą karaną. Przyszły „strzelec”  musi spełniać też określone wymogi zdrowotne, przejść odpowiednie badania, w tym też psychologicznie, a później pozytywnie zdać egzamin, sprawdzający jego umiejętności. 

Aspirant Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pozytywnie ocenia strzelnicę w Skarbce. Dodaje, że miejsce jest dobrze przygotowane, a przy tym bezpieczne. 

Aspirant Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, współorganizator wczorajszych zawodów podkreśla, że jest pasjonatem strzelectwa.

– Strzela nam się tu bardzo dobrze. Zobaczymy jakie będą wyniki. Są wśród nas przedstawiciele straży miejskiej, straży pożarnej, WOT-u oraz oczywiście policji. Zainteresowanie jest naprawdę spore, co cieszy, także z każdej komórki ostrowieckiej komendy wyłonionych było trzech najlepszych strzelców. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach: statycznej – strzelanie na punkty do tarczy i drugiej – bardziej dynamiczna, strzelanie do celów stalowych. Bardziej niebezpieczna pod kątem instruktorów, natomiast daje dużo więcej frajdy, niż strzelanie do tarczy – mówi Rafał Dobrowolski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dodaje, że to ważne, żeby trenować strzelectwo. Na szczęście jako policjanci broni używamy w ostateczności. Dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność, w tym także na najgorsze. Wszyscy znamy chyba przysłowie: Si vis pacem, para bellum (Chcesz pokoju, szykuj się do wojny). Wykorzystujemy je w naszej służbie. Broń traktujemy w naszej służbie, jako środek ostateczny.  Aby nie wyrządzić nikomu krzywdy, a zwłaszcza osobom postronnym, ważny jest trening – wyjaśnia. 

W zawodach brał udział również Andrzej Kaniewski, Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. 

– To ważne, aby trenować strzelectwo. Zwłaszcza powinny to robić służby, które noszą mundur. Warto w tego typu inicjatywa brać udział. Straż miejska to służba  porządkowo-administracyjna, niż typowo represyjna. Myślę, że w aktualnej sytuacji, którą możemy obserwować, gdy w kraju nie ma zasadniczej służby zawodowej im więcej osób potrafi posługiwać się broną, tym lepiej. W wypadku ewentualnego konfliktu będą stanowić rezerwę służb zbrojnych – wyjaśnia Andrzej Kaniewski.    

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 miejsce w kategorii indywidualnej zajął: Mariusz Rdzanek z KPP w Ostrowcu Św. Drużynowo 1 miejsce wywalczyła drużyna  10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt” w składzie: Michał Malarczyk, Hubert Pawłowski Wojciech Stępień, 2 miejsce drużyna NSZZP OT Ostrowiec w składzie: Mariusz Walczyk, Mariusz Rdzanek, Marcin Tuz, 3 miejsce drużyna z Komisariatu Policji w Ćmielowie, w składzie: Adrian Sidor, Karol Sendybył, Krystian Nowak.

Zawody odbyły się pod patronatem przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego w Kielcach. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this