Znajdź nas na

FAKTY

Od jutra wraca ruch wahadłowy na DK9!

Uwaga kierowcy! Jak na Twitterze poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z pracami przy kanalizacji deszczowej od jutra ( poniedziałek, 25 kwietnia) wraca ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną na DK9 (ul. Opatowska przy skrzyżowaniu z ul. Wąwozy w Ostrowcu Św.)

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DK9 fot. GDDKiA Twitter

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego idzie „pełną parą”. To inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i kierowcy, przejeżdżający przez miasto. Inwestycja realizowana jest w systemie Projektuj i buduj przez konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy za ok. 52,9 mln złotych. 

W ramach zadania wybudowany zostanie odcinek drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Będzie on przebiegał nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca Św. w kierunku Opatowa i Rzeszowa. 

fot. GDDKiA Twitter

W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę. Prace zakończą się w 2024 roku.

Z początkiem kwietnia  wykonywane były specjalne materace transmisyjne w ramach przygotowania podłoża gruntowego pod nasypy w śladzie przyszłej drogi. Dziś (niedziela, 24 kwietnia) na Twitterze GDDKiA poinformowała o utrudnieniach w ruchu, które od jutra czekać będą na kierowców, korzystających z DK9.

– W  związku z pracami przy kanalizacji deszczowej od jutra ( poniedziałek,  25 kwietnia)  wraca ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną na DK9,  ul. Opatowska przy skrzyżowaniu z ul. Wąwozy w Ostrowcu Św. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace przy obwodnicy Ostrowca Św.
fot. GDDKiA Twitter

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this