Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Muzyka Artura Gotza łączy to co sentymentalne z tym, co nowoczesne! Niezwykły koncert w ostrowieckim BWA!

2018 rok zakończył ze 116 koncertami na swoim koncie, wydał kolejną płytę z piosenkami dla dzieci, a także zanotował olbrzymi międzynarodowy sukces za swoją solową płytę z piosenkami z „Kabaretu Starszych Panów”, z którymi odwiedził m.in. Sydney, Melbourne, Brisbane, Wellington i Christchurch. Artur Gotz, bo o nim mowa, w ubiegły piątek po raz kolejny ze swoim recitalem pojawił się w Ostrowcu Świętokrzyski. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Maj to tradycyjnie już w Polsce tydzień bibliotek. Nie inaczej jest w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aby uatrakcyjnić czas wolny mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje imprezy towarzyszące w postaci spotkań autorskich, czy recitali. Podobnie jest w tym roku. Ubiegły piątek przyniósł nie lada gratkę dla miłośników piosenek z „Kabaretu Starszych Panów”.

Artur Gotz, aktor i wokalista młodego pokolenia wie jak rozśpiewać publiczność, przekonali się o tym mieszkańcy Ostrowca Św., którzy w piątek (10 maja) tłumnie odwiedzili ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Twórcami pierwszego programu Kabaretu Starszych Panów byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku.

Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Premiera albumu odbędzie się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze.

Ostrowiecka publiczność usłyszała niezapomniane szlagiery, jak: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Artur Gotz występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany był z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie jest aktorem Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym.

Zagrał ponad 450 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Lozannie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA.

Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery’ego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni, Święta wojna).

Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016 r.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this