Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Muzyka Artura Gotza łączy to co sentymentalne z tym, co nowoczesne! Niezwykły koncert w ostrowieckim BWA!

2018 rok zakończył ze 116 koncertami na swoim koncie, wydał kolejną płytę z piosenkami dla dzieci, a także zanotował olbrzymi międzynarodowy sukces za swoją solową płytę z piosenkami z „Kabaretu Starszych Panów”, z którymi odwiedził m.in. Sydney, Melbourne, Brisbane, Wellington i Christchurch. Artur Gotz, bo o nim mowa, w ubiegły piątek po raz kolejny ze swoim recitalem pojawił się w Ostrowcu Świętokrzyski. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Maj to tradycyjnie już w Polsce tydzień bibliotek. Nie inaczej jest w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aby uatrakcyjnić czas wolny mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje imprezy towarzyszące w postaci spotkań autorskich, czy recitali. Podobnie jest w tym roku. Ubiegły piątek przyniósł nie lada gratkę dla miłośników piosenek z „Kabaretu Starszych Panów”.

Artur Gotz, aktor i wokalista młodego pokolenia wie jak rozśpiewać publiczność, przekonali się o tym mieszkańcy Ostrowca Św., którzy w piątek (10 maja) tłumnie odwiedzili ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Twórcami pierwszego programu Kabaretu Starszych Panów byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku.

Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Premiera albumu odbędzie się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze.

Ostrowiecka publiczność usłyszała niezapomniane szlagiery, jak: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Artur Gotz występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany był z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie jest aktorem Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym.

Zagrał ponad 450 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Lozannie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA.

Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery’ego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni, Święta wojna).

Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016 r.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this