Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Rezerwat Krzemionki włącza się w ogólnopolską Noc Muzeów! 18 maja zaprasza z latarkami!

Pierwsza Noc Muzeów zorganizowana została w Berlinie w styczniu 1997 roku. Jej olbrzymie powodzenie sprawiło, że inne europejskie miasta szybko podchwyciły pomysł. Także Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki kontynuując ideę zapoczątkowaną w 1997 roku, zaprasza w najbliższą sobotę, 18 maja wszystkich chętnych na nocne zwiedzanie! Szykuje się noc pełna atrakcji! Wstęp wolny!

Źródło: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

W sobotę, 18 maja o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej imienia Jana Samsonowicza Sudół 135 a rozpocznie się wernisaż wystawy „Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888 – 1971)”.

Bohater ekspozycji to polski prozaik, eseista, filozof i tłumacz. Miłośnik i znawca kultury Huculszczyzny i Pokucia, a także myśli i sztuki starożytnej Grecji. W swojej twórczości udowadniał, że mądrość karpackich górali nie odbiega od mądrości greckich klasyków. Dziełem życia pisarza jest cykl książek „Na wysokiej połoninie”. Wernisaż uświetni wykład „O pisarstwie Stanisława Vincenza” oraz projekcja filmu dokumentalnego „Śladami Vincenza”.

Tuż po pokazie filmu, około godz. 21.00 zaplanowano specjalną atrakcję. Zwiedzający będą mogli przenieść się w czasy neolitycznych górników podczas nocnego zwiedzania trasy podziemnej!

Na tę niezwykłą podróż obowiązuje wcześniejsza rezerwacja:

promocja@krzemionki.info lub tel. 41 330 45 50.

Źródło: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this