Znajdź nas na

FAKTY

MZ: na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano dotąd ponad 100 tys. dzieci w wieku 5-11 lat!

Na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano dotąd ponad 100 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat – wynika ze środowych danych Ministerstwa Zdrowia.

Szczecin, 22.11.2021. Koronawirus w Polsce. Punkt szczepień przy siedzibie Uniwersytetu Szczecińskiego, 22 bm. Inicjatywa kierowana jest do studentów, pracowników uczelni oraz wszystkich mieszkańców Szczecina. (mb/ibor) PAP/Marcin Bielecki

Resort przekazał, że najwięcej zapisów jest w grupie 11-latków – blisko 20,5 tys. W grupie 10-latków jest ponad 18 tys. zgłoszeń, a wśród 9-latków – blisko 16 tys.

Szczepienia w tej grupie wiekowej będą wykonywane od czwartku przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Druga dawka szczepionki będzie podawana po 21 dniach.

E-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat jest automatycznie wystawiane z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Jeśli skierowanie nie zostało wygenerowane automatycznie, wówczas lekarz w punkcie szczepień może wystawić e-skierowanie – pod warunkiem, że dziecko skończyło 5 lat.

O kwalifikacji do szczepienia dzieci w wieku 5-15 lat każdorazowo decyduje lekarz.(PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this