Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Na ferie online zaprasza Dom Kultury w Ćmielowie! Będą warsztaty kulinarne, zajęcia taneczne. Chętni nagrają też swoją piosenkę!

Pandemia koronawirusa wymaga kreatywności. A tej nie brakuje pracownikom Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Już od przyszłego wtorku (12 stycznia) zapraszają na cykl spotkań online. Nie zabraknie zajęć tanecznych, warsztatów plastycznych i kulinarnych. Chętni będą mogli nagrać także swoją piosenkę. – Brakuje nam takiego bezpośredniego kontaktu z najmłodszymi mieszkańcami gminy. Nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, jednak ze względu na pandemię musimy dostosować się do tych trudnych czasów. Mam nadzieję, że zaproponowane przez nasze zajęcia online przypadną im do gustu – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Zdjęcie ilustracyjne. Porcelanowa choinka 2020 fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach gminy. Pomimo że pandemia koronawirusa nie pozwala na bezpośredni kontakt i organizację zajęć stacjonarnych, najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na odrobinę rozrywki. 

Od 12 do 15 stycznia najmłodsi mieszkańcy gminy Ćmielów, będa mogli nagrać swoje piosenki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

– Pomimo ciężkich czasów chcemy wyjść do dzieci z naszej gminy z kilkoma propozycjami.  od wtorku, 15 stycznia, do piątku – 15 stycznia, mogą zgłaszać się do nas dzieci z własnym podkładem muzycznym, które chciałyby nagrać swoje ulubione piosenki na sali widowiskowej domu kultury – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Terminy nagrań należy umawiać telefonicznie pod numerem: 15 86 12 108.

Nagrane piosenki, po wcześniejszym uzyskaniu zgody opiekunów dzieci,  zostaną udostępnione na fanpage’u domu kultury.  

13 stycznia punktualnie o godzinie 11.00 odbędą się warsztaty taneczne online, które poprowadzi Dawid Bidziński. 

– Zachęcamy do tego, aby dzieci przesyłały nam krótkie filmii, na których zaprezentują swoje umiejętności taneczne. Trzech najlepszych tancerzy nagrodzimy upominkami – zapewnia dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie. 

Dzień później, 14 stycznia, o tym jak wykonać unikatową kartkę z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka, opowie instruktor  Bożena Szczygieł. 

– Ferie zakończymy gastronomicznie. Pani Ludmiła Kiełkiewicz, przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Borii zaprezentuje nam przepisy kulinarne. Dzieci będą mogły gotować razem  z nią – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

Dodaje, że wszystkim  pracownikom domu kultury brakuje kontaktu z najmłodszymi mieszkańcami gminy. 

– Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. Wierzymy jednak, że już wkrótce znów spotkamy się na klasycznych zajęciach – podsumowuje. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this