Znajdź nas na

PO GODZINACH

Na Kiermaszu Książek Różnorakich w WSBiP kupisz także filmy za złotówkę!

Organizowany przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim od 8 do 19 maja Kiermasz Książki Różnorakiej, to świetna okazja dla miłośników literatury na zakup ciekawych pozycji książkowych w przystępnych cenach. Miłośnicy filmów na DVD znajdą także coś dla siebie.

Źródło: naOSTRO.info

– Kiermasz książki różnorakiej organizujemy już po raz piąty, a odbywa się on w ramach Tygodnia Bibliotek. Jest to wydarzenie połączone ze świętem biblioteki i bibliotekarzy. Trwa troszeczkę dłużej niż tydzień bibliotek, ale jest otwarty także w soboty i niedziele, żeby zachęcić studentów studiów niestacjonarnych naszej uczelni do skorzystania i możliwości kupna książek po obniżonych cenach – tłumaczy Barbara Bakalarz-Kowalska, dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dodaje także, że kiermasz jest otwarty dla wszystkich, a z roku na rok zainteresowanie kiermaszem jest coraz większe. Pojawiają się też stali bywalcy kiermaszu, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy każdego roku wracają po nowe książki. A okazja jest naprawdę dobra, ponieważ na sprzedaż wystawione są książki w cenie już od symbolicznej złotówki. Organizatorzy dbają także o to, aby co roku pojawiały się nowe pozycje książkowe.

– Są książki nowe, są książki używane, książki z różnych dziedzin, o różnej tematyce. Mamy także lektury. Jest dużo poezji. Są książki pupularnonaukowe, książki historyczne, tzw. „czytadła”, beletrystyka, jest także troszeczkę podręczników, pod kątem studentów naszej uczelni. W tym roku mamy też nowość – płyty DVD z filmami również za złotówkę – dodaje Barbara Bakalarz-Kowalska.

Książki na kiermasz zbierane są przez cały rok. Są to książki, które biblioteka WSBiP otrzymuje od mieszkańców, czy przyjaciół biblioteki.

– My je zbieramy i segregujemy. Mamy też książki wydawnictw, których nie wprowadzamy do księgozbioru bibliotecznego, ponieważ nie są one zgodne z kierunkami nauczania, prowadzonymi przez uczelnię. Chcemy żeby książki znalazły swojego czytelnika. Jest to też okazja, aby czytelnicy, którym książki zalegają na półkach przynieśli je do nas i ofiarowali im „drugie życie” – mówi Barbara Bakalarz-Kowalska i podkreśla, że zawsze uczula czytelników, aby nie wyrzucali niepotrzebnych książek.

Oprócz kiermaszu biblioteka WSBiP wprowadziła także amnestię dla „zapominalskich czytelników”, którzy podczas Tygodnia Bibliotek mogą oddać zaległe książki bez płacenia kary.

Kiermasz Książki Różnorakiej czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 16.00, a także w niedzielę od 9.00 do 14.00.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na krajowej 9! W Rudce zderzyły się dwa auta!

FAKTY

Rzecznik MZ: nowy sposób przedstawiania statystyk COVID-19 daje pełniejszy obraz epidemii!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this