Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Weekend pod znakiem pomocy i wielkich serc! Środki trafią do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych!

Przed nami weekend pod znakiem pomagania i wielkich serc. 18 i 19 maja w Ostrowcu Św. odbędą się zbiórki przeznaczone na terapie wspomagające dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33. Podczas sobotniego Street Food Festival prowadzona będzie zbiórka nakrętek i pieniędzy przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast dzień później na Gutwinie szykuje się nie lada gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku – bieg charytatywny „OstroBiec po szczęście”!

fot. ZSS

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje, organizowane na terenie miasta. We wrześniu ubiegłego roku zbierali pieniądze i sprzedawali rzeczy wykonane własnoręcznie podczas pikniku zorganizowanego przy parafii św. Jadwigi Królowej na rzecz Igorka, a w marcu tego roku przyłączyli się do zbiórki dla Oskarka, zorganizowanej przez Fundację „Bo w Nas jest Moc”. Co roku biorą udział w zbiórkach żywności dla najuboższych, organizowanych na terenie naszego miasta przez Polskie Banki Żywności oraz przez Caritas. Nie zapominają także o zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w które angażują się bardzo aktywnie. Przez cały rok szkolny Klub Młodego Ekologa, działający przy Zespole Szkół Specjalnych, prowadzi zbiórkę nakrętek. W ten sposób uczniowie wspomagają podopiecznych OSPZ Animals. Za pieniądze uzyskane podczas zbiórki kapsli, kupowana jest karma dla zwierząt. Uczniowie uczą się w ten sposób szacunku do czworonożnych przyjaciół oraz propagują różne akcje ekologiczne.

fot. ZSS

Nie zapominają o innych, jednak sami potrzebują pomocy. Podczas weekendu będzie można dołożyć także swoją cegiełkę do poprawy ich komfortu życia, chociażby poprzez ofiarowanie im szansy na rehabilitację. Liczy się każda złotówka!

Podczas Street Food Festival zorganizowanego na rynku miasta przez Inicjatywę Społeczną Ostrowiec 2015 oraz Street Food Polska prowadzona będzie zbiórka nakrętek oraz pieniędzy przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło”, natomiast w niedzielę na Gutwinie odbędzie się I bieg charytatywny „Ostrobiec po szczęście” zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”.

fot. ZSS

Uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych zachęcają wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, a także okolicznych miejscowości naszego powiatu do przyłączenia się do weekendowej akcji wsparcia niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. Zebrane w tych dniach środki będą przeznaczone zostaną na różnego rodzaju dodatkowe terapie prowadzone w placówce.

Dzięki zebranym funduszom uczniowie będą mieli zajęcia dogoterapii, hipoterapii czy zajęcia na basenie. Są to terapie, które wspomagają rozwój dzieci na różnym poziomie niepełnosprawności, przyczyniając się do poprawy funkcji motorycznych w zakresie motoryki dużej i małej, podniesienia kompetencji komunikacyjnych poprawy w zakresie koncentracji uwagi, stymulacji różnych zmysłów, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji.

Bądźmy tego dnia razem!

O organizowanym przez Stowarzyszenie OstroBiec biegu więcej piszemy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this