Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na Krzemionkach o kulturze i dziedzictwie narodowym!

Już jutro (czwartek, 12 maja) w kompleksie konferencyjno-biurowym Muzeum Historyczno-Archeologicznego „Krzemionki” – Neolityczne Kopalnie Krzemienia Pasiastego w Sudole odbędzie się spotkanie przedstawicieli samorządów województw, dotyczące sfery kultury i dziedzictwa narodowego. Tematem przewodnim będą zagadnienia związane z kulturą w rozwoju lokalnym. – Promocja tego miejsca poprzez ulokowanie tak prestiżowego wydarzenia właśnie tutaj nie jest dziełem przypadku. Województwo świętokrzyskie chce pokazywać i promować najcenniejsze perły naszego dziedzictwa, a Krzemionki niewątpliwie na to zasługują – wyjaśnia Paweł Walesic z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jutrzejsze spotkanie, które odbędzie się  w kompleksie konferencyjno-biurowym na terenie neolitycznych Kopalni Krzemienia pasiastego w Sudole   organizowane jest w ramach konwentu marszałków województw, którego prezydencję obecnie sprawuje Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

–  To debata samorządowa o kulturze. Ma ona dotyczyć roli instytucji kultury w rozwoju lokalnych. Poprzez doświadczenia przybyłych gości, specjalistów w obszarze instytucji kultury z całej Polski, dyskutować będziemy o możliwościach rozwoju oraz problemach z jakimi spotykają się te instytucje 0 wyjaśnia Paweł Walesic.

Debacie zostaną poddane następujące tematy: Samorząd a muzea – wpływ instytucji i obiektów muzealnych na otoczenie zewnętrzne. Szanse czy zagrożenia dla rozwoju oraz aktualne wyzwania samorządowych instytucji kultury – powrót odwiedzających po pandemii oraz dostępność oferty kulturalnej.

Tego typu wydarzenie to też doskonała promocja wpisanego na światową listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO Krzemionkowskiego Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego.

Paweł Walesic, Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: archiwum prywatne

– Pomysł aby takie wydarzenie zorganizować w Krzemionkach wyszedł z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Oczywiście promocja tego miejsca poprzez ulokowanie tak prestiżowego wydarzenia właśnie tutaj nie jest dziełem przypadku. Województwo świętokrzyskie chce pokazywać i promować najcenniejsze perły naszego dziedzictwa, a Krzemionki niewątpliwie na to zasługują.

Zarówno pan Marszałek jak i Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokładają wszelkich starań aby na terenie całego naszego regionu, tak historycznie bogatego organizować wydarzenia najwyższej rangi. Chcemy  budować prestiż takich miejsc i zachęcać do ich odwiedzania – podsumowuje Paweł Walesic. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this