Znajdź nas na

FAKTY

Utrudnienia na DK9 w miejscowości Rudka! Powód? Wymiana nawierzchni w ramach gwarancji!

Do 13 maja potrwać mogą utrudnienia na krajowej 9 w miejscowości Rudka, w gminie Kunów. Nie tak dawno zakończył się tam remont mostu na rzece Dunaj (jeden z dopływów rzeki Kamiennej), jednak jak poinformowała nas Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca został zobowiązany do wymiany nawierzchni w ramach gwarancji.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Nowy obiekt przez rzekę Dunaj w Rudce w gminie Kunów, jaki usytuowany jest na drodze krajowej nr 9, zastąpił stary dwuprzęsłowy most wybudowany na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. Stan kilkudziesięcioletniej konstrukcji pogarszał się z roku na rok ze względu na gwałtowny wzrost natężenia ruchu ciężkiego. 

Nowy most miał blisko 18 metrów długości. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony został  zgodnie z wykonanym wcześniej projektem na palach wielkośrednicowych

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Tym większe było zaskoczenie kierowców podróżujących krajową 9 w kierunku Kunowa, gdy tuż przed wyremontowanym mostem zatrzymała ich sygnalizacja świetlna, sterująca ruchem wahadłowym.

Jak poinformowała nas Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 

– Wykonawca mostu został zobowiązany do wymiany nawierzchni w ramach gwarancji na swój koszt. Po badaniach laboratoryjnych wykonane w ramach odbioru inwestycji okazało się, że nawierzchnia nie spełnia wymagań.  Prace planowane do 15 maja – wyjaśnia.

Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this