Znajdź nas na

FAKTY

Na „podwójnym gazie” przez Ćmielów!

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce ostrowieckich policjantów – tym razem mowa o nieodpowiedzialnym mieszkańcu powiatu sandomierskiego, który za kółko wsiadł mając ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka grzywna.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

Pomimo licznych działań profilaktycznych oraz kampanii informacyjnych prowadzonych przez Policjantów, kierowcy wciąż wsiadają do swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. W ubiegłym tygodniu policjanci z ostrowieckiej drogówki w Ćmielowie zatrzymali kierowcę, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna, poruszający się pojazdem marki Renault, przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 54-letni mieszkaniec jednej z miejscowości z powiatu sandomierskiego miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz nieodpowiedzialny 54- latek odpowie przed sądem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this