Znajdź nas na

FAKTY

„Na podwójnym gazie” przez Piaski Brzóstowskie!

Gdyby nie czujność dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego ta historia mogła zakończyć się tragicznym finałem. A wszystko przez 39-letniego kierowcę, który postanowił prowadzić swoją Skodę „na podwójnym gazie”. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że skrajnie nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

39-letni mieszkaniec gminy Ćmielów odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. We wtorek, 5 października, kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny ostrowieckiej komendy skierował policjantów do miejscowości Piaski Brzóstowskie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z kolegą udaremnił dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego zgłaszającego i jego młodszego kolegę. W trakcie czynności stróże prawa ustalili, że nastolatkowie, którzy podróżowali obwodnicą Ćmielowa zauważyli jadący z naprzeciwka całą szerokością drogi, pojazd marki Skoda. Kierujący 19-letni ostrowczanin, aby uniknąć zderzenia z czeskim samochodem musiał zjechać na pobocze. 19 i 17-latek nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy Skody. Postanowili zawrócić za nim i sprawdzić swoje przypuszczenia. W Piaskach Brzóstowskich zajechali mu drogę i zmusili do zatrzymania auta, a następnie zabrali kluczyki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę. Potem wezwali Policję. Amatorem jazdy na „podwójnym gazie” okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że skrajnie nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi przypominają, że Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdecydowana reakcja nastolatków pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this