Znajdź nas na

FAKTY

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców powiatu ostrowieckiego! Lekarze z Genewy „załatali” serduszko Szymona!

– Szymonek jest po operacji, lekarze są bardzo zadowoleni z wyników. Zostały zamknięte wszystkie niezbędne ubytki, zostały tylko 2 micro, które nie będą istotne w przyszłości – na tę informację, jaka wczoraj tuż po godzinie 17.00, pojawiła się na fanpage-u „Szymusiowe Serduszko” czekało wielu mieszkańców naszego powiatu, którzy od samego początku kibicowali chłopcu w walce o zdrowie. W sercu dwulatka znajdowało się 20 ubytków, przez które krew przedostawała się do płuc. Teraz przed Szymonem rehabilitacja i leczenie, na które również będą potrzebne środki.

Źródło: FB Szymusiowe Serduszko

15 lutego Szymon wraz z rodzicami wyleciał do Genewy, aby już 17 lutego przejść kilkugodzinną operację, podczas której udało się zamknąć wszystkie niezbędne ubytki. Zostały tylko dwa, które nie będą miały znaczenia w przyszłości. Jednak walka o jego zdrowie i życie zaczęła się już w brzuchu mamy.

– Już podczas USG połówkowego dowiedzieliśmy się, że nasz upragniony i wyczekiwany synek jest chory. Wiedzieliśmy tylko o wadzie serca. Musieliśmy wybrać ośrodek, w którym przyjdzie na świat,  ponieważ wiedzieliśmy, że zaraz po porodzie będzie potrzebował specjalistycznej operacji i opieki. Po konsultacjach, postanowiliśmy, że urodzi się w Łodzi, tam właśnie znajduje się specjalistyczny ośrodek, w którym matka i dziecko mogą ze sobą przebywać – mówiła nam w listopadzie ubiegłego roku  Paulina Sternik, mama Szymona.

W poniedziałek, 15 lutego Szymon wraz z rodzicami wyleciał do Genewy
Źródło: Fb Szymusiowe Serduszko

Szymon urodził się z wadą serca w postaci zwężenia cieśni aorty i licznymi ubytkami przegrody międzykomórkowej. Wada ta spowolniła jego rozwój fizyczny, urodził się, ważąc zaledwie 1780 gramów. Musiał być podłączony do specjalnej aparatury do momentu aż osiągnie 2 kilogramy i wtedy będzie mógł przejść operację ratującą życie.

– Nie był to łatwy czas, jednak z nadzieją czekaliśmy na poprawę stanu zdrowia, tym bardziej, że cudem były już urodziny Szymona, który na świat przyszedł w 36 tygodniu ciąży – tłumaczyła Paulina Sternik.

Chłopczyk pomyślnie przeszedł operację na otwartym sercu. Po długiej rehabilitacji  nadszedł czas na kolejną operację – pełną korektę. Niestety po wnikliwych badaniach, lekarze w Polsce stwierdzili, że ubytki w sercu Szymona są tak liczne i w tak trudno dostępnych miejscach, że nie mogą zaproponować pomocy i podjąć się leczenia… Z pomocą przyszli  kardiochirurdzy z Genewy. Jednak, aby Szymon mógł przejść operację potrzebna była olbrzymia kwota pieniędzy. Dzięki pomocy mieszkańców gminy Ćmielów, powiatu ostrowieckiego, wielu instytucji, fundacji, osób prywatnych również z całej Polski, udało się zebrać potrzebne środki.

– Moim największym marzeniem jest to, żeby móc mu kiedyś powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby był zdrowy, a nasza determinacja sprawiła, że się udało. Marzę, żeby mógł biegać jak inne dzieci, grać w piłkę i żeby był w życiu szczęśliwy – mówiła nam w listopadzie Paulina Sternik, mama Szymona.

Zostały zamknięte wszystkie niezbędne ubytki, zostały tylko 2 micro które nie będą istotne w przyszłości
Źródło: FB Szymusiowe Serduszko

Operacja w Genewie to jednak nie koniec walki o zdrowie i sprawność. Chłopiec potrzebuje stałego wsparcia, aby kontynuować leczenie i rehabilitację po zabiegu.

Każdego z nas czeka rozliczenie się z PITem za rok 2020. Każdy z nas może przeznaczyć 1% z naszego podatku na cele dobroczynne i również można taki podatek przeznaczyć dla małego Szymka.

KRS 0000382243 „1808 pomoc dla Szymona Sternika”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Petycja do przewodniczącej Krystyny Zdonek! Radni apelują o remont drogi powiatowej bez wkładu własnego gminy!

FAKTY

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Szymon Sternik wkrótce wróci do Polski! Chłopiec nabiera sił pod opieką rodziców!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Wracał ze służby, odnalazł zaginionego 37-latka!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this