Znajdź nas na

FAKTY

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 16 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Na terenie naszego województwa odnotowano też 4 ozdrowienia w powiatach: jędrzejowskim i starachowickim. Według danych Ministerstwa Zdrowia minionej doby zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 63 lata.

Zdjęcie ilustracyjne

– Mamy 550 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa małopolskiego (136) i mazowieckiego (89). Zakażenia odnotowano także na terenie województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (35), kujawsko-pomorskiego (35), pomorskiego (34), łódzkiego (31), wielkopolskiego (30), podkarpackiego (26), świętokrzyskiego (16), opolskiego (14),  lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), podlaskiego (10), lubuskiego (9), zachodniopomorskiego (7).

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: 64-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 23-letni mężczyzna z powiatu pińczowskiego, 80-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 50-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 50-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 36-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 35-letnia kobieta z powiatu kieleckiego,36-latek z Kielc, 48-latka z Kielc, 73-latka z powiatu opatowskiego, 47-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 60-latek z powiatu kieleckiego, 14-latka z powiatu kieleckiego, 17-latka z powiatu kieleckiego, 39-latek z powiatu kieleckiego, 29-latek z powiatu kieleckiego.  

Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 4 ozdrowienia:w 3 w powiecie jędrzejowskim, 1 w powiecie starachowickim.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1443 zachorowania na COVID-19, w tym 50 zgonów oraz 974 ozdrowienia.

Obecnie: 45 osób jest hospitalizowanych, 1522 osoby są poddane kwarantannie, 37 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this