Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Najpierw spotkanie z Mikołajem, później Jarmark Bożonarodzeniowy! W gminie Kunów czuć już atmosferę świąt!

Już 6 grudnia dzieci z gminy Kunów odwiedzi Święty Mikołaj. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie podkreśla, że ta wizyta go nie dziwi, ponieważ mieszkańcy gminy są bardzo grzeczni i pomocni. To jednak nie jedyna grudniowa atrakcja. Tradycją są już Jarmarki Bożonarodzeniowe organizowane w niedzielę poprzedzającą święta. Tak będzie również w tym roku. 17 grudnia korytarz Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie zamieni się w prawdziwą galerię sztuki z unikatowymi ozdobami, stroikami i smakołykami.

Święty Mikołaj i Lech Łodej. burmistrz miasta i gminy w Kunowie Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Święty Mikołaj nigdy nie ma wątpliwości, czy do Kunowa przyjechać. Wszystkie dzieci z gminy Kunów są bowiem wyjątkowo grzeczne. Co roku naszego niezwykłego gościa witamy 6 grudnia o godzinie 17.00. Dzieci już na niego czekają. W tym roku również będzie sporo prezentów. Co roku staramy się poszerzać naszą akcję  Mikołajkową  – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Dodaje, że Mikołajki, to również czas, gdy rozświetlone są dekoracje zdobiące Kunów: choinka oraz sanie, które są olbrzymią atrakcją. 

– Sceneria jest wyjątkowa. Śnieg do środy na pewno się utrzyma. Takiego bajkowego spotkania z Mikołajem do tej pory chyba jeszcze nie było – podkreśla burmistrz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To nie jedyna atrakcja, jaka czekać będzie na mieszkańców w grudniu. W niedzielę, 17 grudnia odbędzie się bowiem VIII Kunowski Jarmark Bożonarodzeniowy. 

– To już nasza tradycja. Tego dnia wystawiają się Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, osoby indywidualne, które oferują piękne ozdoby na choinkę, na świąteczny stół, czy przepyszne regionalne potrawy. Co roku jestem pod wrażeniem talentu naszych mieszkańców. Co ciekawe nasz Jarmark cieszy się tak dużą popularnością, że odwiedzają nas mieszkańcy całego województwa, o możliwość zaprezentowania swoich wyrobów pytają również mieszkańcy sąsiednich powiatów – wyjaśnia burmistrz.

Dodaje, że to również świetna okazja do wspólnego kolędowania, rozmów, czy spędzenia czasu.

–  Pandemia pokazała nam jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. I to jest chyba to najważniejsze świąteczne przesłanie – podsumowuje burmistrz. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this