Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Mieszkańcy gminy Ćmielów podzielą się opłatkiem!

Już w piątek, 15 grudnia, mieszkańcy gminy Ćmielów przekażą sobie bożonarodzeniowe życzenia na porcelanowym Rynku w Ćmielowie. To inicjatywa Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa, która podkreśla, że najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia jest to, aby być razem.

W centrum kadru Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

„Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy ” – ten cytaty z filmu „Miś” Stanisława Barei oddaje ducha Świąt Bożego Narodzenia. Już w najbliższy piątek opłatkiem podzielą się mieszkańcy gminy Ćmielów.

– To będzie wyjątkowe spotkanie. Zapraszam wszystkich mieszkańców na wspólne kolędowanie. Chcemy podzielić się opłatkiem. W organizację wydarzenia zaangażowane są wszystkie jednostki naszej gminy. Uważam, że praca urzędnika, to nie tylko praca do 15.30, ale służba całodobowa. Pracownicy i zarząd są dla ludzi, ni odwrotnie. To człowiek jest najważniejszy i chcę, żeby wszyscy mieszkańcy czuli się dobrze w naszej gminie. Bo gmina Ćmielów to dobry adres – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Joanna Borkowska, Sekretarz Miasta i Gminy w Ćmielowie dodaje, że na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. świąteczny kiermasz i poczęstunek. 

– Spotkanie opłatkowe ma wymiar duchowy. Nadal dążymy do tego, żebyśmy  się spotykali. Nie wysyłali sobie zdjęcia przez media społecznościowe, ale żebyśmy się wspólnie przełamali tym opłatkiem, w tych trudnych dla nas czasach. Gdy człowiek dla człowieka nie zawsze jest dobry. Wtedy, gdy wspólnie odmówimy modlitwę, przełamiemy się opłatkiem, wtedy poznamy istotę tych świąt. Jak w każdej gminie mamy mnóstwo osób samotnych, chcemy aby to nasze świąteczne spotkanie było taką staropolską wigilijną – mówi Joanna Borkowska, Sekretarz Miasta i Gminy Ćmielów. 

Źródło: Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this