Znajdź nas na

FAKTY

Najpierw uderzył ją w twarz, potem ukradł torebkę! Sprawca rozboju na 72-letniej ostrowczance – zatrzymany!

W ubiegły piątek (23 września) na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 36-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 72-letniej mieszkance Ostrowca Świętokrzyskiego. Łupem agresora padła damska torebka wraz z zawartością m.in. pieniędzy w kwocie 80 złotych, dowodu osobistego, telefonu komórkowego oraz kosmetyków. Wartość strat seniorka wyceniła na kwotę ponad 600 złotych. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie lipca na ul. Targowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji 72-letniej kobiety, została ona wtedy zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Mężczyzna najpierw uderzył ją w twarz, w wyniku czego seniorka upadła na ziemię, a następnie wyrwał jej z ręki torebkę. Łupem agresora padły wtedy między innymi: pieniądze w kwocie 80 złotych, telefon komórkowy, dowód osobisty oraz kosmetyki. Wartość start pokrzywdzona wyceniła na kwotę ponad 600 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy. Ich praca pozwoliła w minioną środę na zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. Do zatrzymania 36-latka doszło na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy.

W piątek (23 września) na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 36-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this