Znajdź nas na

FAKTY

Najpierw w Klubie PiS, później jako radny niezrzeszony, teraz w Ruchu Marka Materka! Karol Wójcik zmienił „barwy polityczne”?

Ostrowczanin Karol Wójcik, dotychczas niezrzeszony radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego wstąpił do Ruchu Marka Materka. Informację przekazał wczoraj (30 mają)) na swoim profilu w mediach społecznościowych Marek Materek, prezydent Starachowic. – Chcę współpracować dla dobra naszych małych Ojczyzn ponad dzielącymi ludzi podziałami – m.in tak swoją decyzję argumentuje Karol Wójcik.

Od lewej: Karol Wójcik, radny rady Miasta Ostrowca Św. i Marek Materek, prezydent Starachowic Źródło: FB Marek Materek

Karol Wójcik jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku historia, studiów podyplomowych z zakresu wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu administracji i zamówień publicznych a także kurs zarządzanie w oświacie.

Od 10 lat pracuje jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie w Katolickum Liceum Ogólnokształcącym oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W 2018 został radnym Rady Miasta Ostrowca Św. startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Był jedynką ostrowieckiego PiS-u z okręgu numer 2 (osiedla Częstocice, Kolonia Robotnicza, Kuźnia, Trójkąt, Śródmieście). 21 lutego 2019 roku podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św. złożył rezygnacje z członkostwa w klubie PiS. 

Jak czytamy na facebookowym profilu Marka Materka: „Bliskie są mu sprawy ekologii, edukacji, zaangażowania młodzieży w życie miasta. Od lat promuje nowoczesny patriotyzm. Wyznaje zasadę, że należy wyciągać wnioski z doświadczeń wynikających z historii Polski. Ich właściwa interpretacja powinna chronić nas przed popełnianiem tych samych błędów.”

Na profilu prezydenta Starachowic znalazła się także krótka informacja dlaczego ostrowiecki radny dołączył do Ruchu Marka Materka?

– Chcę współpracować dla dobra naszych małych Ojczyzn ponad dzielącymi ludzi podziałami. Wspólnie, w zgranej drużynie można zrobić wiele dobrego. Dziś właśnie potrzeba takiego ruchu, który jednoczy, integruje i buduje zgodę, buduje wspólnotę  ludzi. To wszystko oferuje Ruch Marka Materka. Warto do tego dorzucić mnóstwo pozytywnej energii lidera jak i ludzi, którzy dotychczas dołączyli. To wszystko daje potężnego pozytywnego kopa do działania  –  argumentuje  Karol Wójcik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this