Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Termomodernizacja urzędu, nowe świetlice, a także remonty dróg! Gmina Bałtów ze środkami z „Polskiego Ładu”!

– Kolejne rekordowe środki rządowe popłyną do naszej gminy. Nigdy wcześniej w historii gminy Bałtów nie było takiego „zastrzyku finansowego” od polskiego rządu. Pozyskane dofinansowania pozwolą na realizację szeregu inwestycji, na których realizację potrzeba by przynajmniej trzech lub czterech kadencji – tak pozyskanie blisko 9 milionów złotych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych komentuje Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Powstaną cztery modułowe świetlice, termomodernizacji doczeka się budynek urzędu gminy, wyremontowane i przebudowane zostaną drogi gminne i wewnętrzne.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Kolejne rekordowe środki rządowe popłyną do naszej gminy. Nigdy wcześniej w historii gminy Bałtów nie było takiego „zastrzyku finansowego” od polskiego rządu. Pozyskane dofinansowania pozwolą  na realizację szeregu inwestycji, na których realizację potrzeba by przynajmniej trzech lub czterech kadencji – tak pozyskanie blisko 9 milionów złotych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych komentuje Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Powstaną cztery modułowe świetlice, termomodernizacji doczeka się budynek urzędu gminy, wyremontowane i przebudowane zostaną drogi gminne i wewnętrzne. 

Nie tak dawno informowaliśmy o inwestycjach, które wykonywane są na terenie gminy Bałtów, tymczasem gmina pozyskała kolejne środki rządowe na realizację nowych inwestycji. I tak pozyskane, w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, środki wykorzystane zostaną na kompleksową termomodernizację budynku urzędu gminy w Bałtowie (2 250 000 000 zł).

– Obiekt od dawna wymaga remontu. Na budynku zamontowana zostanie fotowoltaika, która pozwoli na wygenerowanie oszczędności. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, budynek zostanie ocieplony począwszy od fundamentów, wymieniony zostanie dach, który pokryty zostanie blachą. Zmieni się wizerunek tego miejsca, petenci obsługiwani będą w zupełnie innych warunkach, lepsze warunki pracy zyskają także pracownicy urzędu – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Długo wyczekiwanych świetlic doczekają się mieszkańcy gminy Bałtów. Jak przyznaje wójt, dotychczas infrastruktura miejsc, w których mogliby spotykać się mieszkańcy, była bardzo słabo rozwinięta. Na budowę czterech świetlic wiejskich wraz z wyposażeniem gmina z „Polskiego Ładu” pozyskała 900 000 zł. 

– Gdy zostałem wójtem tylko świetlicee w Rudce Bałtowskiej, Kolonii Wólce Bałtowskiej  i remiza w Lemierzach miały dostęp do wody i zaplecze sanitarne. Cyklicznie, współpracując z mieszkańcami, to zmieniamy.  Przykładem jest Skarbka i Wólka Pętkowska, gdzie mieszkańcy mogą spotykać się już w zupełnie innych warunkach.  Przyszła pora na inne miejscowości. Pętkowice, to  bardzo duża miejscowość, historycznie gmina, a dotychczas  nie miała świetlicy. Budynki po szkole zostały sprzedane, miejscowość została be plac zabaw dla dzieci. Chcemy to zmienić. Odtworzyć ten potencjał. Kupiliśmy działkę z własnych gminnych środków i będziemy stawiać tam świetlicę. Mieszkańcy będą mieli  miejsce do integracji i świętowania.  Nowa świetlica modułowa powstanie w Maksymilianowie. To miejscowość  bardzo  rozwojowa, a mieszkańcy nie mieli dotychczas się gdzie spotykać. Kolejna ze świetlic powstanie w Wólce Bałtowskiej,  posłuży mieszkańcom Wólki Bałtowskiej,  Antoniowa, Wólki Trzemieckiej i Borcuchów. Pierwotnie miała mieścić się w Środowiskowym Domu Samopomocy, ale ten systematycznie się rozwija, powiększając swoją świetlicową rodzinę o nowych uczestników.  Czwarta ze świetlic powstanie w Wycince. Niestety dotychczasowe imprezy, jak święto pieczonego ziemniaka, odbywały się  tam pod namiotami. Nasi mieszkańcy chcą i potrafią się integrować, a jako gmina chcemy im do tego stworzyć dogodne miejsce. Zwłaszcza po pandemii koronawirusa, kiedy obostrzenia uniemożliwiały spotkania, chcemy wrócić do dobrych tradycji – zapewnia Hubert Żądło.  

Dzięki 5 842 500 zł gmina wyremontuje, bądź przebuduje drogi gminne i wewnętrznejak Bałtów Zarzecze ( gdzie przewidziany jest remont nakładki asfaltowej), Bałtów – Eugeniów (3 kilometrowy odcinek do granicy województwa), Bałtów –  Gorzelnia, Antoniów – Antoniów Mały, w kierunku Wólki Trzemeckiej, Okół „Lipcówka”, Okół „Zapusta”, Ulów – Skarbka.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc posłowi Andrzejowi Kryjowi, który jest naszym orędownikiem w sferach rządowych. Zawsze nas wspiera. Bez jego pomocy nasze dobre pomysły nie zyskałyby tak dużego dofinansowania – podsumowuje Hubert Żądło. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this