Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Najważniejsze jest obdarowywanie ludzi dobrem! Mieszkańcy Stawek pożegnali wakacje na Pikniku Jadwiżańskim!

Pomysłodawcą i organizatorem corocznego wydarzenia żegnającego czas wakacji i witającego nowy rok szkolny jest ksiądz Marek Rusak, proboszcz parafii Świętej Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskiej. Piknik cieszy się olbrzymią popularnością, a po los do loterii fantowej tłumy ustawiają się już godzinę wcześniej. W tym roku dopisała pogoda, mieszkańcy, sponsorzy i atrakcje!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To jest nasza cykliczna impreza na zakończenie roku i jednocześnie rozpoczęcie wakacji. To już siódmy taki piknik. Kościół, to nie są tylko mury, to przede wszystkim ludzie. Najważniejsze jest obdarowywanie ludzi dobrem, uśmiechem, zabawą. My mamy troszkę inną formułę niż taki tradycyjny piknik. Mamy loterię fantową, w której każdy los wygrywa, a potem te losy biorą udział w kolejnym losowaniu nagród rzeczowych. Jest ich naprawdę dużo i są bardzo wartościowe. Los to jedyne 5 zł, a można wygrać laptopy, smartfony, rower i wiele innych nagród. Ufundowali je samorządowcy, parlamentarzyści, przedsiębiorcy, ludzie dobrej woli – wyjaśnia ksiądz Marek Rusak, proboszcz parafii Świętej Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskiej.

Uśmiechniętych mieszkańców i parafian na tym najsłynniejszym ostrowieckim festynie, będącym jednocześnie pożegnaniem wakacji, nie brakowało. Olbrzymią atrakcją było ognisko, oblegane przez chcących upiec sobie własną kiełbaskę, uczestników imprezy.

– Wraz z mężem obsługujemy stoisko z kiełbaskami, boczkiem i chlebem już siódmy raz. Zainteresowanie jest bardzo duże. Niektóre dzieci, oczywiście pod naszym czujnym okiem, mogły po raz pierwszy upiec samodzielnie kiełbaskę na grillu. Zakupiliśmy i dostaliśmy 45 kilogramów kiełbasy i spodziewamy się, że zejdzie cała. Zresztą tak samo było w ubiegłym roku. Cały czas ktoś przychodzi – tłumaczyła Ewa Jabłońska, która wraz z mężem Marcinem odpowiedzialna była za ognisko.

Przypomina, że głównym przesłaniem pikniku było to żeby się razem poznać i zjednoczyć. A gdzie można zrobić to lepiej niż przy ognisku?

Nie zabrakło stoisk z domowymi ciastami, watą cukrową, popkornem, a także dmuchańców dla najmłodszych. Na pikniku pojawił się także Zespół Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– W każdej tego typu akcji, poprzez którą możemy komuś pomóc, bardzo chętnie bierzemy udział. Tak było wczoraj na biegu dla Oskarka w Chmielowie. Wykupiliśmy pakiety startowe, żeby w ten sposób wspomóc chłopca. Nasza placówka do tej pory była placówką, o której niewiele było wiadomo na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, od dwóch lat staramy się, aby to się zmieniło. Muszę powiedzieć, że skutek jest pozytywny, a coraz więcej osób nas zna i wybiera naszą szkołę, jaką tą, która daje ich dzieciom kompleksową opiekę i szansę na edukację. W pomoc dzieciom wkładamy całe nasze serca – tłumaczy Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nauczycielki ZSS przygotowały mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: plansz edukacyjnych, konkursów plastycznych, były balonikowe zwierzątka, wiele różnych gier i zabaw.

– Umówiliśmy się już z organizatorem na kolejny rok. W dobie dzisiejszej cyfryzacji, kiedy wszyscy siedzą w reklamach komputerów, telewizorów, telefonów komórkowych, uważam, że takie wyjście na świeże powietrze, spotkanie twarzą w twarz z drugim człowiekiem, rozmowa, szczerość, otwartość, to nawiązuje takie ściślejsze relacje międzyludzkie i zawsze warto to promować i szerzyć w naszym społeczeństwie, które stało się bardzo mocno zamknięte – dodaje Magdalena Wykrota-Skóra.

Na wydarzenie został zaproszony także Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, którego reprezentowała Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– W jego imieniu mam kilka niespodzianek dla mieszkańców i parafian z osiedla Stawki. Są to plecaki sportowe dla dzieci, jak również kosmetyki ze Spółki Busko-Zdrój. Takie pikniki to piękna forma integracji, możliwość na swobodną rozmowę, na którą w ciągu tygodnia pracy, często nie mamy czasu. To bardzo sympatyczna forma rozstania się z wakacjami – podsumowuje Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Galeria foto: Marzena Gołębiowska / Łukasz Grudniewski naOSTRO.info

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-1
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-1

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-10
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-10

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-9
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-9

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-8
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-8

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-7
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-7

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-6
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-6

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-5
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-5

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-4
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-4

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-3
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-3

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-2
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-2

NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-11
NaOSTRO Piknik Parafialny okładka-11

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this