Znajdź nas na

FAKTY

Nauczyciele i dyrektorzy z gminy Kunów otrzymali nagrody od burmistrza!

– Nauczyciele z placówek oświatowych w gminie Kunów sprawdzają się w każdym czasie, a w czasie pandemii koronawirusa tym bardziej. Ma to swoje podłoże w podjętych przez nas działaniach. Nasi nauczyciele czują się bezpiecznie pod każdym względem, także finansowym – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. Dziś dyrektorzy czterech placówek oświatowych z gminy Kunów, a także zasłużeni nauczyciele, otrzymali nagrody finansowe od burmistrza za efekty swojej pracy i osiągnięcia na polu edukacji.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Dniu Edukacji Narodowej dyrektorzy czterech placówek oświatowych podległych burmistrzowi miasta i gminy Kunów otrzymali nagrody od burmistrza w wysokości 1 700 zł. W Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie trzech nauczycieli otrzymało nagrodę od burmistrza na łączną kwotę 3 700 zł, a 18 nauczycieli otrzymało nagrodę dyrektora na kwotę 14 400  złotych. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku nagrodę burmistrza na kwotę 1000 zł otrzymał jeden nauczyciel, a  4 nagrody od dyrektora placówki  na kwotę 3200 zł trafiły do nauczycieli. Także w Szkole Podstawowej w Wymysłowie burmistrz docenił pracę jednego z  nauczycieli nagrodą w kwocie 1000 zł, a 5 otrzymało nagrodę od dyrektora w wysokości 5 tysięcy złotych. W  Publicznym Przedszkolu w Kunowie nagrodę od burmistrza na kwotę 1000 złotych otrzymał jeden z nauczycieli, a 7 nauczycieli doceniła dyrektor placówki nagrodą na łączną kwotę 4700 zł. 

Lech Łodej podkreśla, że kunowska oświata jest dziś na znakomitym poziomie, jednak nie zawsze było tak kolorowo. 

– W 2015 roku, po objęciu przeze mnie funkcji burmistrza, to co rzuciło się w oczy to wysoka kwota jednorazowego dodatku uzupełniającego – było to 316 tysięcy złotych. W porozumieniu z dyrektorami gmina chciała wypracować warunki dobrej współpracy. Atmosfera nie była bowiem zbyt dobra. Zaczęliśmy budować te relacje na nowo, a także wypracowywać nowe zasady współpracy. Gdybyśmy po reformie nie wprowadzili dwóch uchwał, które zachęcały nauczycieli w wieku emerytalnym do godnego odejścia na zasłużone emerytury, to byłby problem w postaci zwolnień nauczycieli. Na szczęście w gminie Kunów do tego nie doszło  – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz Kunowa

Przypomina, że wprowadzono dodatki motywacyjne, godziny ponadwymiarowe. Od kilku lat nauczyciele mają zapewnione bezpieczeństwo i stabilizację. 

– Nauczyciele mają pewność zatrudnienia. Inaczej podchodzą do wykonywanych przez siebie obowiązków. Mogą skupić się na tym, co najważniejsze, przekazywaniu wiedzy uczniom, a nie obawiać się zwolnień – dodaje burmistrz. 

Przyznaje, że w swoim życiu sam miał kilku nauczycieli, którzy wskazali mu właściwy kierunek w życiu, jednak z największym sentymentem wspomina dziś nieżyjącą już Julię Strawczyńską, wychowawczynię w Szkole Podstawowej w Janiku. 

– Była moją pierwsza wychowawczynią w  szkole podstawowej. Dla dziecka, które ma 7 lat, pójście do szkoły, to jest wielkie wydarzenie. Pamiętam, gdy  szliśmy z mamą po książki, po ten pierwszy elementarz i potem był kontakt z Panią Julią, która o nas – uczniów zawsze dbała. Mam przed oczyma wszystkie zajęcia, które z nami prowadziła, a szczególnie wyjścia  w teren, zajęcia edukacyjne. To była bardzo serdeczna osoba, taka nasza szkolna mama, ale przy tym była bardzo wymagająca. Nigdy nikomu nie działa się krzywda. Mam takiego przyjaciela, z którym siedziałem w jednej ławce w szkole. Do dziś mamy kontakt. Tylko, że siedzieliśmy w tej jednej ławce razem przez pierwsze trzy minuty po zakończeniu wakacji. Pani Julia zawsze nas  rozsadzała. Było nam mało rozmów – wspomina Lech Łodej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  nauczycielom życzy przede wszystkim dużo zdrowia, sił i pasji.

– Aby ta siła i zapał nigdy w nich nie gasły, ponieważ wykonują niezwykle odpowiedzialny zawód. Oczywiście ważne jest też to, aby  cały czas się rozwijali, podnosili kwalifikacje, nie zatrzymywali się w swoim rozwoju, aby mogli przekazywać wiedzę swoim uczniom – a ci są przecież przyszłością naszej gminy – podsumowuje burmistrz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zmarła 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem! Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 17 nowych zakażeń, 6 ozdrowień!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Proces prezydenta Jarosława Górczyńskiego bez udziału mediów!

FAKTY

Mieszkał w nim dyrektor cukrowni, gościły elity, dziś niszczeje na oczach władz! Czy „pałac administratora” w Częstocicach podzieli losy willi przy Wardyńskiego lub domu Heinego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this