Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św. Koronawirus u czterech pracowników DPS-u przy Grabowieckiej!

– W ramach projektu „Bezpieczna przyszłość” przebadanych zostało 80 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św. To są już nasze trzecie badania i niestety pierwsze, w których mieliśmy cztery pozytywne wyniki – poinformowała Karolina Nowak, dyrektor DPS-u przy ulicy Grabowieckiej.

DPS przy ulicy Grabowieckiej 7 w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pozytywny wynik dały testy na obecność koronawirusa w przypadku czterech pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św. . Zakażenie wykryto w ramach profilaktycznego projektu „Bezpieczna Przyszłość”.  

– Jeden z zakażonych pracowników to osoba, która przebywała na dłuższym zwolnieniu. Pozostałe osoby pracowały stale w DPS-ie: dwie osoby z biura i jedna z oddziału – wyjaśnia Karolina Nowak. 

Podkreśla, że jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowcu Św. 

– Badanie mieszkańców DPS-u planujemy na piątek. Pracownicy zostali odesłani na izolację objęci są opieką sanepidu w tym momencie nie mają żadnych objawów choroby. Stan mieszkańców też jest bardzo dobry. U żadnego z nich nie mamy symptomów, które mogłyby świadczyć o tym, że są osobami zakażonymi. Cały czas mieszkańców, którzy wracają z zewnątrz, czy innych jednostek leczniczych również badamy. Tamte wyniki również nam wychodziły ujemne –  podsumowuje Karolina Nowak.

Dodaje, że bez zakłóceń odbywa się remont DPS-u. Modernizowany budynek jest oddzielony ogrodzeniem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this