Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nie było tragicznie! Wiatr oszczędził powiat ostrowiecki!

Wygląda na to, że mieliśmy prawdziwe szczęście. Podczas, gdy w całej Polsce strażacy interweniowali ponad 1100 razy, a w akcjach usuwania skutków „kapryśnej pogody” brało udział 18 tysięcy strażaków, w naszym powiecie było bardzo spokojnie – strażacy do zdarzeń wyjeżdżali tylko osiem razy!

fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Najwięcej awarii powstało w Małopolsce i na Śląsku, gdzie wiatr był najsilniejszy. Główny Instytut Górnictwa w Katowicach zanotował bowiem najsilniejszy poryw wiatru o prędkości 220 km/h.

– Byliśmy przygotowani, byliśmy postawieni w stan gotowości, na szczęście obyło się bez poważniejszych zdarzeń – powiedział nam w rozmowie telefonicznej kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ostrowieccy strażacy interweniowali osiem razy. Pięć zdarzeń dotyczyło powalonych drzew na jezdnie.

– Dwa zdarzenia, z takich poważniejszych dotyczyły uszkodzonych elementów dachu na budynku mieszkalnym w Kunowie oraz na budynku gospodarczym w Szewnie, a w jednym przypadku zerwany został przewód telefoniczny w Nietulisku Dużym. Na szczęście w wyniku porywistego wiatru nikt nie odniósł obrażeń. Byliśmy przygotowani na sporo pracy, jednak pogoda była dla nas łaskawa – podsumowuje strażak.

fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this