Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nie dla przystąpienia Polski do strefy euro! Dariusz Loranty ubiega się o mandat senatora!

Kilka dni temu w oświadczeniu prasowym Dariusz Loranty, emerytowany oficer policji poinformował, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie się ubiegał o mandat senatora z okręgu nr 82 z ogólnopolskiego komitetu Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. Stawia m.in. na rozwój gospodarczy, aktywną politykę społeczną i senioralną, a także poprawę systemu organizacji podstawowej opieki zdrowotnej.

Źródło: Dariusz Loranty/archiwum prywatne

– Swój start w wyborach traktuję jako konsekwencję dotychczasowej aktywności na polu zawodowym, politycznym, społecznym oraz publicystycznym, zaś ubieganie się o mandat z północnej części województwa świętokrzyskiego stanowi dla mnie wyraz przywiązania do mojej ostrowieckiej „małej ojczyzny”.  Mój start jest dla wyborcy z 82 okręgu możliwością wyboru, swojego niezależnego przedstawiciela, a nie wyboru pomiędzy dwoma środowiskami politycznymi.  To odejścia od duopolu politycznego, który monopolizuje życie polityczne, również w tej lokalnej, małej Ojczyźnie. Uważam, że nasz region po wielu latach marazmu potrzebuje senatora aktywnego, nienależnego i odważnego, który nie jest w żadnym układzie – tłumaczy Dariusz Loranty.

W swoim programie wyborczym stawia na: rozwoju gospodarczy (m.in. lobbing w sprawie polepszenia stanu infrastruktury drogowej woj. świętokrzyskiego, program budowy parkingów publicznych, kategoryczny sprzeciw wobec przystąpienia Polski do strefy euro, walka z uchylaniem się od płacenia podatków od dochodów korporacyjnych (CIT) przez korporacje z kapitałem zagranicznym, zabieganie o nowe pozaeuropejskie rynki dla polskich eksporterów), aktywną politykę społeczną i senioralną (m.in.lobbing na rzecz modyfikacji ustawy śmieciowej, modyfikacja polityki senioralnej w kierunku większego wsparcia finansowego organizacji senioralnych jak UTW), odpolitycznienie struktur państwa (m.in. doprecyzowanie roli samorządu terytorialnego w  zakresie współpracy z organami administracji rządowej, odpolitycznienie organów administracji publicznej, likwidacja apanażów i przywilejów władzy), poprawę systemu organizacji podstawowej opieki zdrowotnej (prawidłowe wykorzystanie logistyczne, aparatury medycznej, struktur obiektów, aktywizacja potencjału środowiska pielęgniarskiego); bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne państwa (m.in.  zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo cywilne, przejścia dla pieszych, ratownictwo medyczne), skuteczną politykę zagraniczną (m.in. umacnianie podmiotowości Polski w Europie Środkowej, integracja Polonii oraz realna pomoc Polakom na Wschodzie).

– Całościowy program wyborczy, opracowany przez wspierający mnie zespół ekspertów społeczno-ekonomicznych zostanie opublikowany na początku września, po zarejestrowaniu list wyborczych – dodaje Dariusz Loranty.

Dariusz Loranty, urodził się w 1962 w Kunowie. Jest emerytowanym oficerem policji (pracował w Komendzie Stołecznej Policji, Biurze Operacji Antyterrorystycznych), nauczycielem akademickim, pisarzem, publicystą, wydawcą, komentatorem medialnym (TVP, TVN, Polsat, Onet.pl. Wirtualna Polska, wpolityce.pl), konsultantem filmowym (pierwowzór postaci Gebelsa w filmie Pitbull), działacz społeczny, czołowym polskim negocjatorem policyjnym, ekspertem ds. bezpieczeństwa. Był też działaczem podziemnej „Solidarności” i współzałożyciel Porozumienia Centrum w Ostrowcu Św., organizator pomocy Polakom na Litwie oraz wsparcia środowisk kombatanckich.

1 Comment

1 Comment

  1. O. Musiedlak

    Sierpień 29, 2019 at 09:11

    Szkoda, że pan celebryta nie widzi problemu z obowiązywaniem ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 roku, t. zw. ustawy dezubekizacyjnej. Widać nie przeszkadza mu, że są okradani jego byli koledzy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radny powiatowy podczas sesji apelował do wójta Waśniowa! Dzięki jego interwencji transport uczniów odbędzie się zgodnie z prawem!

FAKTY

Starostwo ogłasza kolejny konkurs! Tym razem poszukuje podinspektora w wydziale Infrastruktury i Rozwoju!

FAKTY

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this