Znajdź nas na

FAKTY

Nie dla przystąpienia Polski do strefy euro! Dariusz Loranty ubiega się o mandat senatora!

Kilka dni temu w oświadczeniu prasowym Dariusz Loranty, emerytowany oficer policji poinformował, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie się ubiegał o mandat senatora z okręgu nr 82 z ogólnopolskiego komitetu Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. Stawia m.in. na rozwój gospodarczy, aktywną politykę społeczną i senioralną, a także poprawę systemu organizacji podstawowej opieki zdrowotnej.

Źródło: Dariusz Loranty/archiwum prywatne

– Swój start w wyborach traktuję jako konsekwencję dotychczasowej aktywności na polu zawodowym, politycznym, społecznym oraz publicystycznym, zaś ubieganie się o mandat z północnej części województwa świętokrzyskiego stanowi dla mnie wyraz przywiązania do mojej ostrowieckiej „małej ojczyzny”.  Mój start jest dla wyborcy z 82 okręgu możliwością wyboru, swojego niezależnego przedstawiciela, a nie wyboru pomiędzy dwoma środowiskami politycznymi.  To odejścia od duopolu politycznego, który monopolizuje życie polityczne, również w tej lokalnej, małej Ojczyźnie. Uważam, że nasz region po wielu latach marazmu potrzebuje senatora aktywnego, nienależnego i odważnego, który nie jest w żadnym układzie – tłumaczy Dariusz Loranty.

W swoim programie wyborczym stawia na: rozwoju gospodarczy (m.in. lobbing w sprawie polepszenia stanu infrastruktury drogowej woj. świętokrzyskiego, program budowy parkingów publicznych, kategoryczny sprzeciw wobec przystąpienia Polski do strefy euro, walka z uchylaniem się od płacenia podatków od dochodów korporacyjnych (CIT) przez korporacje z kapitałem zagranicznym, zabieganie o nowe pozaeuropejskie rynki dla polskich eksporterów), aktywną politykę społeczną i senioralną (m.in.lobbing na rzecz modyfikacji ustawy śmieciowej, modyfikacja polityki senioralnej w kierunku większego wsparcia finansowego organizacji senioralnych jak UTW), odpolitycznienie struktur państwa (m.in. doprecyzowanie roli samorządu terytorialnego w  zakresie współpracy z organami administracji rządowej, odpolitycznienie organów administracji publicznej, likwidacja apanażów i przywilejów władzy), poprawę systemu organizacji podstawowej opieki zdrowotnej (prawidłowe wykorzystanie logistyczne, aparatury medycznej, struktur obiektów, aktywizacja potencjału środowiska pielęgniarskiego); bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne państwa (m.in.  zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo cywilne, przejścia dla pieszych, ratownictwo medyczne), skuteczną politykę zagraniczną (m.in. umacnianie podmiotowości Polski w Europie Środkowej, integracja Polonii oraz realna pomoc Polakom na Wschodzie).

– Całościowy program wyborczy, opracowany przez wspierający mnie zespół ekspertów społeczno-ekonomicznych zostanie opublikowany na początku września, po zarejestrowaniu list wyborczych – dodaje Dariusz Loranty.

Dariusz Loranty, urodził się w 1962 w Kunowie. Jest emerytowanym oficerem policji (pracował w Komendzie Stołecznej Policji, Biurze Operacji Antyterrorystycznych), nauczycielem akademickim, pisarzem, publicystą, wydawcą, komentatorem medialnym (TVP, TVN, Polsat, Onet.pl. Wirtualna Polska, wpolityce.pl), konsultantem filmowym (pierwowzór postaci Gebelsa w filmie Pitbull), działacz społeczny, czołowym polskim negocjatorem policyjnym, ekspertem ds. bezpieczeństwa. Był też działaczem podziemnej „Solidarności” i współzałożyciel Porozumienia Centrum w Ostrowcu Św., organizator pomocy Polakom na Litwie oraz wsparcia środowisk kombatanckich.

1 Comment

1 Comment

  1. O. Musiedlak

    29 sierpnia, 2019 at 09:11

    Szkoda, że pan celebryta nie widzi problemu z obowiązywaniem ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 roku, t. zw. ustawy dezubekizacyjnej. Widać nie przeszkadza mu, że są okradani jego byli koledzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this