Znajdź nas na

FAKTY

Nie żyje Stanisława Ryster, ceniona prezenterka telewizyjna, laureatka „Super Wiktora”!

W wieku 81 lat zmarła Stanisława Ryster, prezenterka Telewizji Polskiej, która przez ponad 30 lat prowadziła teleturniej „Wielka Gra”. W 1998 r. otrzymała „Super Wiktora”. Informację o jej śmierci potwierdziła m.in. rodzina.

Polska, 1990-02. Stanisława Ryster, prezenterka telewizyjna, prowadzi teleturniej Wielka Gra. umr PAP/Marcin Wegner Dokładny dzień wydarzenia nieustalony.

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 r. we Lwowie. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a później studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w telewizji rozpoczęła w 1966 r. Początkowo prowadziła programy i teleturnieje młodzieżowe.

Teleturniej „Wielka gra” prowadziła od 1975 r. aż do 2006 r.

W 1998 r. otrzymała nagrodę „Super Wiktor” dla osobowości telewizyjnej za całokształt twórczości. Natomiast w 1999 r. uplasowała się na piątym miejscu w plebiscycie Telekamery.

Jako pierwszy o jej śmierci poinformował jeden z wielokrotnych zwycięzców teleturnieju, Mariusz Machnikowski, który napisał na platformie X: „Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z +jednym ze swoich ulubionych graczy„. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie – tydzień wcześniej zaprosiłem ją na kawę…”.

Później dodał, że informację o śmierci byłej prezenterki otrzymał od Ryszarda Pieniążkiewicza, również wielokrotnego zwycięzcy teleturnieju. „Z wiadomością o śmierci pani Stanisławy Ryster zadzwonił do mnie Rysiu Pieniążkiewicz – oczywiście obaj wybieramy się na jej pogrzeb. Mamy z Ryśkiem wspólne wspomnienia…” – przyznał. Informację o jej śmierci potwierdziła Onetowi także najbliższa rodzina. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this