Znajdź nas na

FAKTY

Rowerem na „podwójnym gazie” przez Miłkowską Karczmę i Ćmielów!

Mandat w wysokości 2500 zł otrzymał mieszkaniec gminy Kunów, który zdecydował się na jazdę rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 42-latek wpadł w ręce mundurowych w Miłkowskiej Karczmie. To nie jedyny nieodpowiedzialny rowerzysta. W Ćmielowie z kolei policjanci z miejscowego komisariatu podjęli interwencję wobec 23-latka, który na ich widok szybko wsiadł na rower i zaczął uciekać. Miał sporo „na sumieniu”.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ręce mundurowych nieodpowiedzialny mężczyzna „wpadł” wczoraj (3 kwietnia) około godziny 16.00 w Miłkowskiej Karczmie. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mieszkaniec gminy Kunów miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Kolejno trzy godziny później w Ćmielowie policjanci z miejscowego komisariatu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na ich widok szybko wsiadł na rower i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który wsiadł na jednoślad mając blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie czynności mundurowi ujawnili przy nim porcję białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz oprócz wysokiego mandatu za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków zabronionych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this