Znajdź nas na

FAKTY

Niebezpieczna „pamiątka” z II Wojny Światowej znaleziona w Ćmielowie!

Niebezpieczne „pamiątki” po II Wojnie Światowej nadal odnajdywane są podczas prac rolnych, porządkowych lub remontów domów, czy też dróg. Wczoraj (poniedziałek, 19 czerwca) kilka minut po godzinie 9.00 dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony o takim niebezpiecznym znalezisku w Ćmielowie.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Jak wynikało z ustaleń, 54-latek podczas wykonywania prac porządkowych na terenie jednej z posesji ujawnił niebezpieczny przedmiot. Mężczyzna od razu poinformował o zaistniałej sytuacji mundurowych. Skierowany na miejsce pirotechnik określił, że jest to niewybuch granatu nasadkowego. Policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie zabezpieczali miejsce przed osobami postronnymi. O znalezisku powiadomiono saperów, którzy przetransportowali je na poligon.

Pomimo że od zakończenia II Wojny Światowej minęło już tyle czasu, to wciąż spotykamy się z jej niebezpiecznymi pozostałościami. Musimy pamiętać, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału nie wolno go odkopywać, dotykać czy przenosić w inne miejsce. Miejsce znalezienia  należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku służbom, które potwierdzą, czy rzeczywiście mamy do czynienia z niewybuchem, a następnie zawiadomią o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczą miejsce do czasu jego przybycia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this