Znajdź nas na

FAKTY

Tuż przy ich posesjach przejeżdżają samochody ciężarowe! Napisali petycję do starosty ostrowieckiego!

Mieszkańcy ulicy Kąty Denkowskie obawiają się o swoje bezpieczeństwo. W swojej petycji, jaką skierowali do ostrowieckiego starosty, proszą o wykonanie odcinka drogi łączącej ZŁOMHUT HUTA CELSA na terenie nieużytków gminy Bodzechów. Do wniosku dołączyli listę z podpisami mieszkańców ulicy Kąty Denkowskie. Co na to starostwo? Starostwo… wezwało wnioskodawców do uzupełnienia braków formalnych.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Samochody ciężarowe przejeżdżają tuż przy posesjach wzdłuż ulicy Kąty Denkowskie nie tylko wpływają na stan nawierzchni drogi (a ten wizualnie najlepszy nie jest), ale również, a może przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców, którzy podróżują nią pieszo, na rowerach lub samochodami osobowymi. Nic więc dziwnego, że do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. wpłynęła petycja od mieszkańców ulicy Kąty Denkowskie. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi polegającymi na rozbudowie i poprawie infrastruktury drogowej na terenach wokół CELSA Huta Ostrowiec Sp. z o.o. my niżej podpisani mieszkańcy ulicy Kąty Denkowskie zwracamy się ponownie z prośbą o wykonanie odcinka drogi łączącej ZŁOMHUT HUTA CELSA na terenie nieużytków gminy Bodzechów w celu całkowitego wyeliminowania ruchu pojazdów wysokotonażowych przewożących złom. Jednocześnie informujemy, że podejmowane działania ze strony wielu urzędów nie przyczyniły się do poprawy naszego bezpieczeństwa, życia i zdrowia – czytamy w petycji.

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Do wniosku dokumentu przesłanego przez mieszkańców odniosło się Starostwo, wzywając do uzupełnienia braków formalnych poprzez oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję i oznaczenie osoby reprezentującej podmiot wnoszący petycję, adresu do korespondencji lub adresu poczty elektronicznej, jeżeli petycja była składana w interesie podmiotu trzeciego, zgodę na złożenie w jego interesie petycji.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Mieszkańcy ulicy Kąty Denkowskie z walki o swoje bezpieczeństwo nie rezygnują. Pismem z 26 maja uzupełnili braki formalne dosyłając, jak wynika z listy – 98 podpisami. Czy ich oczekiwania zostaną spełnione?

Do tematu wrócimy. 

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this