Znajdź nas na

FAKTY

Niebezpieczne znalezisko w Bodzechowie!

Chociaż od działań wojennych na terenie Polski minęło już kilkadziesiąt lat, mieszkańcy powiatu ostrowieckiego wciąż ujawniają „niebezpieczne pamiątki wojenne”. Nie inaczej było w gminie Bodzechów.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (24 maja) około godziny 10.30. Dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Bodzechowie. Jak wynikało z ustaleń, 40-latek ujawnił podczas prac polowych niewybuch. Mężczyzna od razu poinformował o zasiniałej sytuacji mundurowych. Skierowany na miejsce pirotechnik określił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Ostrowieccy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon.

Mundurowi apelują o ostrożność!

Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this