Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia pieniędzy!

Do ośmiu lat więzienia grozi dwóm zatrzymanym przez świętokrzyską policję mężczyznom, którzy wyłudzili pieniądze od seniorów w Busku-Zdroju i w Kielcach. Miejscowe sądy zastosowały wobec podejrzanych areszt na trzy miesiące – przekazała w poniedziałek policja.

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pierwszy z podejrzanych, 26-letni mieszkaniec woj. śląskiego, został ujęty po tym, jak od 84-letniej mieszkanki Buska-Zdroju wyłudził 50 tys. zł. Mężczyzna podawał się za prokuratora, przekonywał, że zięć kobiety spowodował wypadek i potrzeba pieniędzy w zamian za załatwienie sprawy. Seniorka uwierzyła przestępcy i przekazała oszustowi pieniądze.

Policjanci zatrzymali 26-latka w woj. wielkopolskim. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna działał także w Małopolsce i Podkarpaciu. Od kwietnia wyłudził od różnych osób łącznie ponad 127 tys. zł i 30 tys. dolarów.

Mężczyzna decyzją buskiego sądu rejonowego został aresztowany na trzy miesiące.

Jak przekazała w poniedziałek świętokrzyska policja, najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi także 38-letni mieszkaniec Warszawy, który padając się za adwokata, wyłudził ponad 87 tys. zł od mieszkanki Kielc. Również w tym wypadku 88-latce wmówiono, że zięć kobiety spowodował wypadek, a pieniądze są potrzebne, aby nie poniósł konsekwencji.

Obu podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this