Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców!

To nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców. I naprawdę szczepmy się – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jeżowe, 26.07.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski (3L) i rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz (2L) podczas konferencji prasowej przed Urzędem Gminy Jeżowe, 26 bm. Szef resortu zdrowia odbył rozmowy z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia nt. przyczyn niskiego wskaźnika osób zaszczepionych na terenie gminy. Jeżowe są jedną z najsłabiej wyszczepionych gmin w skali całego kraju. (sko) PAP/Darek Delmanowicz

Minister zdrowia spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek przed ośrodkiem zdrowia w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu, gdzie pojawiła się również grupa ok. 20 przeciwników szczepień. Wśród nich był poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

„To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkanie” – powiedział Niedzielski.

Dodał, że „doszliśmy do takiego punktu w czasie, kiedy te normalne rozmowy są bardzo utrudnione”. Przypomniał niedzielne zdarzenie, kiedy punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim został zaatakowany przez antyszczepionkowców.

„Dzisiaj mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują” – ocenił.

Niedzielski podkreślił, że nie ma mowy o przymusie szczepień, „więc zarzuty, które są tutaj artykułowane, są po prostu nietrafione”.

„Jesteśmy w szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka niebezpieczeństwa pojawienia się czwartej fali (pandemii – PAP). To szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym, co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają. Bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka – chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii ona wynosi ok. 30 tys. – mamy bardzo mało hospitalizacji i co najważniejsze, mamy bardzo mało zgonów” – podkreślił.

Minister zdrowia zaznaczył, że poniedziałkowe spotkanie – podkarpacka gmina Jeżowe jest jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce – miało na celu ustalenie, jakimi sposobami przekonać obywateli do szczepień. „Miałem przyjemność rozmawiać zarówno z wójtem jak i z kierownikiem przychodni. Generalnie szukamy pewnych metod, motywacji, które mogłyby zachęcić do tego, żeby się szczepić” – zastrzegł.

„Wczoraj była bardzo ważna data. Zapamiętajcie 25 lipca, jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają. Ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców. I naprawdę szczepmy się” – zaapelował.(PAP)

iżu/ huk/ krap/

1 Comment

1 Comment

  1. endargo

    26 lipca, 2021 at 22:55

    To kiedy fundusz kompensacyjny? https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/jak-sie-bada-bezpieczenstwo-szczepionek/: „Proces opracowywania i wprowadzania szczepionki na rynek trwa wiele lat”. Czyli jak produkt nie spełnia rygorów stawianych wcześniej szczepionkom, to też jest szczepionką? Na początku szczepienie miało być rozwiązaniem. Teraz mówicie, że będą kolejne dawki. Więc można wam wierzyć teraz, skoro się okazuje, że nie można wam było wierzyć wcześniej? Uzasadnione wątpliwości racjonalnego myślenia nazywacie szurem antyszczepionkowym, zamiast odpowiadać na pytania szczujecie szczepionych przeciwko nieszczepionym. To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo: szczepionkowym komiwojażerom mówimy: (na razie) nie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this