Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii!

Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii, z tygodnia na tydzień podwaja się liczba zakażeń – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Warszawa, 22.09.2021. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie, 22 bm. Konferencja dot. rozmów prowadzonych z ratownikami medycznymi i ich pracodawcami. (aldg) PAP/Piotr Nowak

Minister Niedzielski na konferencji w Legnicy mówił, że przez ostatnie dwa dni „mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii”.

„I wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy, którymi do tej pory dysponowaliśmy” – powiedział szef MZ. Ocenił, że przy takich wzrostach w przyszłym tygodniu poziom zakażeń może zdecydowanie przekroczyć prognozowane 5 tys.

„Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna” – powiedział Niedzielski.(PAP)

ozk/ pdo/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this